Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Cyklisté zdolali vrchol 2744 metrů nad mořem

Tour de France

  10:09aktualizováno  14:41
PINEROLO - Tour de France má dnes na programu druhou ze tří alpských etap. Úsek z italského Pinerola do Serre Chevalier měří 200 kilometrů a cíl na cyklisty čeká v nadmořské výšce 2645 metrů na proslulém vrcholku Col du Galibier, jde o nejvyšší nadmořskou výšku cíle v historii Tour. Na Galibier navíc v minulých dnech sněžilo.

Tour de France. foto: ČTK

Na vrchol Col Angel přijížděli cyklisté ve čtyřech skupinkách. Největší vrchařskou prémii získal Iglinskij, druhý dojel Hoogerland a třetí Devenyns. Při dalším soupání s vrcholem ve výšce 2 360 metrů nastoupil Andy Schleck a na skupinku s lídrem Vocklerem, ale i loňským vítězem Contadorem získal celé dvě minuty.

"Ve středu mi to sice do kopců dobře šlapalo, ale on je velký rozdíl, když kopec měří šest kilometrů, nebo 35," nastínil úskalí před čtvrteční etapou lídr pelotonu Voeckler.

VÍCE O LETOŠNÍ TOUR DE FRANCE

Závodníci budou muset v průběhu 18. etapy ještě výš. Col Agnel leží v nadmořské výšce 2744 metrů, po sjezdu z něj cyklisté vystoupali na další dvoutisícovou horu Col d'Izoard.

Ve žlutém trikotu dál pojede francouzský cyklista Thomas Voeckler, Roman Kreuziger je v průběžném pořadí na 113. místě.

Na Col du Galibier se peloton Tour vrátí i v pátek. O víkendu museli záchranáři z této hory vyzvednout dvě stovky lidí, které v letním cyklistickém oblečení překvapily teploty klesající k pouhým třem stupňům Celsia.

Autoři: ,

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...