Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Cyklokrosařka Nash skončila při debutu v SP druhá v Namuru

Sport

  14:35aktualizováno  16:24
NAMUR (Belgie) - Cyklokrosařka Kateřina Nash vstoupila do Světového poháru druhým místem. Ve Spojených státech žijící česká reprezentantka při svém prvním startu v seriálu nestačila jen na Američanku Katie Comptonovou. Závod mužů vyhrál Belgičan Kevin Pauwels, nejlepší z Čechů Radomír Šimůnek byl jedenáctý.

Kateřina Nash foto: ČTK

Bronzová medailistka z loňského mistrovství světa Nash se na těžkém terénu pohybovala stále v popředí. Na rozbahněné trati, na níž měly závodnice stále co dělat, aby se vyhnuly pádu, nakonec na vedoucí ženu průběžného pořadí SP Comptonovou ztratila 28 sekund.

Na třetím místě dojela pětinásobná světová šampionka Marianne Vosová z Nizozemska, jež stejně jako Nash absolvovala první závod Světového poháru v sezoně. Česká mistryně Pavla Havlíková byla šestnáctá.

Mezi muži na bahně dominoval domácí Pauwels a suverénně si dojel pro druhé pohárové vítězství v sezoně. Na druhém místě skončil s odstupem 48 sekund jeho krajan Sven Nijs, jenž těsně před cílem předjel dlouho druhého Nielse Alberta.

Šimůnek ztratil na jedenácté pozici 3:46 minuty. Do elitní dvacítky se vešel ještě osmnáctý Lubomír Petruš.

Světový pohár pokračuje 26. prosince v Zolderu, kde se poprvé představí Zdeněk Štybar. Bývalý dvojnásobný mistr světa zahájil svou výrazně zkrácenou cyklokrosovou sezonu v sobotu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!