Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další úspěch českého tenisu. Berdych bude obhajovat titul v Šen-Čenu

Sport

  14:20
Praha/Šen-Čen - Tomáš Berdych postoupil do finále turnaje v Šen-Čenu. V semifinále porazil brazilského tenistu Thomase Bellucciho 2:0 (6:2,7:5). Ve závěrečném zápase ho čeká Francouz Richard Gasquet.

Tomáš Berdych na turnaji v Petrohradu. foto: ČTK/AP

Berdych, který byl na turnaji první nasazený, měl zápas velmi dobře rozehraný. Už ve čtvrté hře první sady získal podání svého soupeře, což se mu povedlo i v osmém gamu. Tím pádem také získal hladce první set díky výsledku 6:2.

„Užívám si, když můžu nastoupit před plným stadionem,“ řekl Berdych pro web ATP. „Dnes zde byla výborná atmosféra, a na kurtu jsem si to užil. Mám v oblibě místní hřiště a podmínky, které zde panují. A protože už jsem tady vyhrál, tak se sem rád vracím.“

A druhý set velmi dlouho připomínal ten první. Berdych využíval špatných servisů svého soupeře, kterému opět ve čtvrtém gamu sebral podání. Vzápětí break potvrdil ziskem vlastního podání a vypadalo to, že český tenista projde hladce do finále.

Jenže přišlo drama.

Thomas Bellucci se chytil při svém servisu. Vzápětí získal i podání Berdycha a čeští fanoušci se mohli o svého tenistu strachovat. A když potvrdil získaný break svým dalším servisem, na světě byl stav 5:5.

Jenže Brazilec neudržel nervy na uzdě. Berdych totiž zkušeně udržel své podání a byla řada na Belluccim. Ten ale situaci při svém servisu nezvládnul, nezískal ani fiftýn, a tak se z postupu do finále mohl radovat Berdych.

„V posledních týdnech se mi moc nedařilo po fyzické stránce, a proto je pěkné, že jsem tady odehrál pár zápasů a nyní mám šanci na titul. Věci se zatím vyvíjejí dobře,“ dodal Berdych.

Ten tak bude v Šen-Čenu obhajovat loňské vítězství.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!