Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Šéf UFC vrátil v opilosti facku manželce. Za obří ostudu se omluvil. Skončí?

Prezident UFC Dana White. foto: AP

Ona ho uhodila první, on jí dvě facky vrátil. Oslava nového roku v Mexiku se Danu Whiteovi v opilosti zvrtla. Šéf organizace UFC, která sdružuje ty nejlepší MMA zápasníky na světě, řeší obří skandál. Už se za něj omluvil, teď se čeká na případné následky. Paradoxní je, že White nedávno nastartoval nový projekt „fackovací soutěže“.
  15:27

Celý incident zaznamenali přítomní lidé na kamery a zveřejnil web TMZ, White se s manželkou Anne dostal do konfliktu na párty ve VIP sekci klubu v Mexiku.

Anne Whiteová se opírá o zábradlí, obličej v dlaních. Zřejmě se pohádali. Střih. Stojí proti sobě, něco si říkají a drží si ruce. Ona najednou udeří manžela do tváře. On po sekundě vrací. A hned nato podruhé. Ještě chvíli se přetahují, než se oddělí.

Netrvalo dlouho, než se video dostalo ven. Vždyť jen na sociálních sítích Instagram a Twitter ho sleduje dohromady skoro 14 milionů účtů, je hlavní tváří soutěže.

„Bohužel se to stalo,“ neskrývá White pro TMZ. „Roky tvrdím, že pro takovou věc neexistuje omluva. A teď se to týká mě samotného. Jsme s manželkou svoji skoro třicet let, známe se od dětství a pochopitelně jsme si prošli mnoha věcmi. Tahle situace je otřesná, stydím se. Zároveň mi teď záleží hlavně na dětech. Máme spolu tři, takže jsme jim video ukázali, mluvili s nimi a omluvili se i jim.“

„S ženou se milujeme, ale lidi si na mě jistě udělají názor a ve většině případů bude správný. Zasloužím si to. Nemůžeš uhodit ženu. Nikdy.“

White následně přiznal, že svou roli sehrál alkohol.

„Ale v žádném případě se za to neschovávám, pro tohle neexistuje vysvětlení. Nikdy dřív se to nestalo a nevím, proč k tomu došlo teď.“

Podívejte se na incident mezi Whitem a jeho ženou:

Jeho vyjádření brzy nato doplnila i sama Anne, když uvedla, že k fyzickému napadení mezi nimi došlo opravdu poprvé. „Takové chování na něj vůbec nesedí, nikdy mě neuhodil. Bohužel jsme tentokrát pili až příliš. Věci se vymkly kontrole na obou stranách,“ řekla. „Oba jsme se tomu druhému omluvili. Já jen doufám, že budete respektovat naše soukromí, kvůli dětem.“

Zámořská média píší, že policie se incidentem nezabývala, ani nedošlo k žádným obviněním.

Spíše vyhlížejí, jaký dopad bude mít na Whiteovu práci v roli šéfa UFC.

Respektovaný novinář z Yahoo Sports Kevin Iole ve svém komentáři napsal, že by měl White ze své funkce minimálně dočasně odstoupit a vyřešit své soukromé záležitosti, případně vymyslet plán, jak se zapojit do boje proti domácímu násilí.

„Z dlouhodobého hlediska je White pro UFC kriticky důležitý, krátkodobě ho může někdo zastoupit, nemusí být na pódiu.“

Iole zároveň připomněl jiný příběh. White a soutěž UFC platí za velké zastánce LGBT komunity, ač to dřív neplatilo. Po různých incidentech a urážlivých narážkách před více než deseti lety se pustili do akce a udělali z MMA jeden z nejpřátelštějších sportů ve vztahu k homosexuálům.

„V jiných sportech je to velká zpráva, když sportovec veřejně řekne, že je gay, v UFC jde o naprosto běžnou záležitost.“

Podobně by se podle Ioleho měl White zachovat v problematice domácího násilí.

Novinář Karim Zidan přispívající do deníku The Guardian zase připomněl, že White v minulosti několikrát zopakoval, že kdo jednou uhodí ženu, nikdy se toho nezbaví. Nikdy se z toho nedá dohromady a jde o neodpustitelnou záležitost.

Firma Endeavor, která organizaci UFC vlastní, se k novoročnímu incidentu dosud nevyjádřila, stejně tak zatím nenastal odchod sponzorů.

Paradoxní na celé situaci je, že White a UFC před několika týdny spustili nový projekt. Založili a chystají rozjet „fackovací ligu“.

Pravidla? Jednoduchá, dva lidé se postaví proti sobě a vyměňují si údery. Kdo vydrží déle na nohách, vyhrál.

Kritici upozorňují, že jde o velice nebezpečnou záležitost. Ještě více než v MMA, protože při fackování se člověk nesmí bránit.

Novoroční fackovaná s manželkou ale důmyslným PR projektem zřejmě nebude.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!