20. září 2007 12:34 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Davis Cup rozehrají Štěpánek s Federerem

Radek Štěpánek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Štěpánek | foto: AFP

PRAHA Baráž Davisova poháru mezi Českou republikou a Švýcarskem v pátek zahájí Radek Štěpánek proti světové jedničce Rogeru Federerovi. Po nich na kurt v pražské Sazka Areně nastoupí Tomáš Berdych a Stanislas Wawrinka. Rozhodlo o tom dnešní losování na Staroměstské radnici.

Do sobotní čtyřhry nehrající kapitáni Jaroslav Navrátil a Severin Lüthi nahlásili Martina Damma s Lukášem Dlouhým a Federera s Yvesem Allegrem. V neděli jako první nastoupí týmové jedničky Berdych s Federerem a po nich Štěpánek s Wawrinkou. Nominace se však může změnit s ohledem na průběh zápasu.

Českému nehrajícímu kapitánovi se tak nesplnilo přání, aby začínal Berdych. Hned na úvod se místo toho dostane ke slovu nejlepší tenista současnosti Federer, kterého se na domácí půdě pokusí Štěpánek zaskočit.

Český hráč, který se po třech letech vrací do daviscupového týmu, fenomenálního Švýcara
dokázal porazit jen před pěti lety na antuce ve Gstaadu. Další tři vzájemná utkání prohrál, včetně srpnového duelu v semifinále turnaje série Masters v Montrealu, kde alespoň v prvním setu sehrál s favoritem vyrovnanou partii.

Berdych pak bude plnit roli papírového favorita v utkání s hostující dvojkou, přes niž by mohla vést cesta k úspěchu. Domácí desátý hráč světa sice jediné vzájemné utkání s Wawrinkou před dvěma lety prohrál, ale to se hrálo v Římě na antuce. Rychlý taraflex v Sazka Areně by dvaadvacetiletému Švýcarovi, který je na 44. místě žebříčku, neměl tolik vyhovovat.
čtk

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na Lidovky.cz