Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Davisův pohár zahájí duel Minář - Roddick

Sport

  12:40
OSTRAVA - Losování určilo soupeře zahajovacího utkání Davisova poháru mezi Českem a USA. V úvodním duelu se střetne Ivo Minář s bývalou světovou jedničkou Andy Roddickem. Po nich se na kurtě ČEZ Arény objeví Tomáš Berdych a Američan James Blake.

Tomáš Berdych. foto: Dean TREML AFP

Domácí tým si představoval jiný program zápasů, jeho členové chtěli, aby začínal zkušenější Berdych. "Los se nedá ovlivnit, je to padesát na padesát. Začíná Ivo a s tím se nedá nic dělat. Musí si s tím poradit," řekl nehrající kapitán Jaroslav Navrátil.

Jeho americkému protějšku Patricku McEnroeovi se naopak výsledek losování líbil. "Obvykle losu nepřikládám žádnou váhu, protože prostě musíme získat tři body, ale teď je pro nás lepší, že Andy hraje první a James bude mít víc času na odpočinek," pochvaloval si druhou pozici Blakea, který se kvůli odložení finále v Delray Beach dostal do dějiště zápasu až ve středu.

Mináře ve dvaadvaceti letech čeká premiéra v týmové soutěži. Se svým pátečním soupeřem se ještě nikdy neutkal a jako aktuálně 160. hráč světa bude v zápase s Roddickem outsiderem. Na rozdíl od Američana je však pro něj antuka oblíbeným povrchem a bude se snažit o překvapení. "Trochu jsme chtěli, aby začínal Tomáš, ale los je los, a tak se s tím poperu já," uvedl tenista, jehož největším úspěchem je postup do finále turnaje v Sydney z roku 2005.

Jednička českého týmu Berdych může v Ostravě zlomit nepříznivou sérii ze vzájemných zápasů s Blakem, s nímž oba předchozí duely prohrál. Ani jednou s ním však nehrál na antuce a na rozdíl od amerického tenisty si už stihl zvyknout na kurt v ČEZ Aréně. Nevadí mu, že si na zápas bude muset počkat. "Z turnajů jsem na to zvyklý. Půjdu se na chvíli podívat do haly, abych si nasál atmosféru, a pak to strávím v šatně."

V sobotní čtyřhře se budou snažit favorizovaná dvojčata Boba a Mika Bryanovy zaskočit Lukáš Dlouhý s Pavlem Víznerem. Do nedělních dvouher by měli zasáhnout stejní hráči jako v pátek, takže by se měli utkat Berdych s Roddickem a po nich Minář s Blakem. Nehrající kapitáni však mohou ještě sestavu pro debla i závěrečné singly změnit podle vývoje zápasu.
Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!