Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Šebrle je opět zraněný. Jeho rozlučková sezona je v ohrožení

Sport

  18:07
PRAHA - Rozlučková sezona vícebojaře Romana Šebrleho je vážně ohrožena. Bolavá pata, která ho loni připravila o poslední olympijský desetiboj a která ho trápí i od příletu z půlročního soustředění na Havaji, ho nepustí o víkendu na start v Götzisu. Vážně ohrožena je také jeho aktivní účast na mítinku v Kladně za dva týdny.

Roman Šebrle foto: Reuters

Šebrle přitom potřebuje k účasti na srpnovém mistrovství světa splnit alespoň limit B, který má hodnotu 8000 bodů. Osmatřicetiletý Šebrle sice do Götzisu pojede, ale jen jako čestný host rozloučit se s mítinkem, kde v roce 2001 jako první překonal v desetiboji hranici 9000 bodů. Na rakouském závodu byl už patnáctkrát. "Závodit nebude, pata ho bolí, chystají tam pro něj ale rozloučení," řekl podle serveru iSport Šebrleho manažer Alfons Juck.

Šebrle dokončil desetiboj v Götzisu naposledy před čtyřmi lety. Od té doby dvakrát vzdal a jednou se mítinku nezúčastnil. Přitom na letošní sezonu, v níž byl rád dosáhl na rekordní padesátý desetiboj nad 8000 bodů, se půl roku připravoval v teple. Limit musí Šebrle splnit do 28. července, po mítinku v Kladně se ale už žádný větší desetiboj nekoná. Olympijský vítěz z Atén 2004 a mistr světa z roku 2007 by musel vzít zavděk některým z menších závodů v zahraničí.

Autor:

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...