11. ledna 2008 12:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Detroit chce Haška i příští rok

PRAHA Je to jako příběh z amerického filmu. Když už se zdálo, že brankář Dominik Hašek nemá NHL co nabídnout, zvedl se z krize, v posledních dvou zápasech vychytal čisté konto a je znovu ve skvělé formě. Hokejová story může pokračovat i nadále, vedení Detroitu Red Wings by si ho totiž rádi pojistilo i do budoucna.

„Dominik má na stole nabídku na příští rok,“ potvrdil hráčův obchodní zástupce Jiří Ponikelský pro server iDNES. Jestli Hašek přijme, zůstane pravděpodobně nejasné až do konce sezony. Téměř třiačtyřicetiletý gólman už dříve naznačil, že tohle bude jeho poslední ročník, minulý týden ale řekl, že se definitivně rozhodne až po play off.

„Jestli ještě budu chtít hrát, tak o tom s vedením Detroitu můžeme mluvit po sezoně,“ uvedl Hašek pro mlive.com. Hašek v roce 2002 s Red Wings vyhrál Stanley Cup. Jak by se na jeho rozhodování projevilo, kdyby s Detroitem slavnou trofej znovu získal?

 „Dobrá otázka. Záleží na tom, jak se budu cítit po emocionální stránce,“ zamyslel se Hašek. „Jestli budu mít touhu hrát, budeme se s vedením o budoucnosti bavit. Jestli ale nebudu cítit zápal pro hru natolik, abych hrál další rok, není žádný důvod zůstávat.“

Red Wings i přesto, že jsou v současné době v NHL jasně nejlepší, už myslí na budoucnost. Již dříve prodloužili smlouvu se sedmatřicetiletým obráncem Nicklasem Lidströmem a o rok mladším centrem Krisem Draperem. V úterý pak podepsali tříletý kontrakt s dalším brankářem Chrisem Osgoodem. Pětatřicetiletý hokejista je v životní formě, vede statistiku průměru obdržených branek na zápas a je druhý v procentuální úspěšnosti zákroků. „Ozzie (Osgood) předvádí svůj nejlepší hokej.

On a Dom (Hašek) vytvořili skvělou dvojici,“ pochválil gólmany Draper. Detroit by si rád nechal oba. Hašek ale už v minulosti několikrát „ukončil“ kariéru a těžko předpovídat, jak se rozhodne. „Na září spolu plánujeme úplně jiný program, což nasvědčuje tomu, že pokračovat nebude. Na druhou stranu hokej miluje,“ řekl neurčitě Ponikelský.