Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Disciplinárka si tvrdě došlápla na Ščasného

Sport

  17:24
PRAHA - Sto tisíc musí zaplatit trenér Mladé Boleslavi. Disciplinární komise fotbalového svazu potrestala Zdeňka Ščasného za jeho vykázání na tribunu a nesportovní chování v nedělním ligovém utkání v Ostravě. Ščasného asistent Petr Čuhel zaplatí 20.000 korun. Komise rozhodčích zase potrestala sudího Jaroslava Járu za chyby, kterých se v utkání dopustil. Nezapíská si do konce podzimní ligové sezony.

Trenér mladoboleslavských fotbalistů Zdeněk Ščasný čeká na zahájení jednání disciplinární komise. foto: Michal KamarytČTK

Vedení mladoboleslavského klubu sice má šanci se proti verdiktu disciplinární komise odvolat, ale sportovní ředitel Zdeněk Kudela ihned po jeho vynesení takovou možnost zamítl. I přesto, že Ščasný dostal jako trenér od disciplinárky největší pokutu v historii. "Ale komise se chovala korektně," uvedl Ščasný poté, co funkcionáři rozhodli o výši trestu.

Trenér Ščasný se před "fotbalovým soudem" ocitl za poslední rok už počtvrté, v letošní sezoně podruhé. Tentokrát pykal za to, že při utkání v Ostravě byl ještě v prvním poločase vykázán z lavičky na tribunu. Nesouhlasil totiž s výroky rozhodčích; do ochozů byl vykázán poté, co míč směřující na lavičku odkopl zpět do hřiště. "Ale na tribuně jsem skončil neprávem. Za tím si stojím pořád," zopakoval Ščasný před komisí.

Ščasnému podle předsedy komise Alexandra Károlyiho "recidiva" uškodila, naopak v jeho prospěch hovořilo to, že se na lavičce nikdy vůči rozhodčím nechoval vulgárně. Proto komise sáhla k udělení pokuty, nikoli třeba k zákazu vstupu na lavičku, což byl také možný trest.

"Pokud se trenér chová vulgárně a vyhrožuje, tak je na místě ho postavit mimo, aby se příště zabránilo opakování. Finanční pokuta je v případě pana Ščasného účinnější než posazení na tribunu," uvedl Károlyi.

Ščasnému přitížila také skutečnost, že hned po utkání napadl i komisi rozhodčích v čele s jejím předsedou Luďkem Macelou, kterého označil za nekompetentní osobu. "To, co jsem řekl, bylo s plným vědomím. Nelituji toho, co jsem řekl, stojím si za tím. Možná bych volil jen jiná slova," řekl dnes mladoboleslavský trenér.

Ščasný už v tomto týdnu jeden trest dostal. Ředitel profesionálního fotbalu Ivo Lubas mu vyměřil padesátitisícovou pokutu kvůli tomu, že bezprostředně po ostravském utkání kritizoval rozhodčí, což je v rozporu se soutěžním řádem. Podle něj se k rozhodčím nesmí vyjadřovat do 24 hodin od skončení utkání.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!