Úterý 20. února 2024, svátek má Oldřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

OBRAZEM: Djokovič zůstává v hotelu ‚hrůzy‘. Na stejné místo zamířila tenistka Voráčová

Místnost v hotelu, kde má pobývat Novak Djokovič v Austrálii. foto: Reuters

Česká tenistka Renata Voráčová má před Australian Open podobný problém jako Srb Novak Djokovič a měla by zemi opustit. Aktuálně 81. deblistka světa sice tento týden hrála v Melbourne turnaj, ale po přehodnocení zdravotních výjimek jí bylo vízum zrušeno a je umístěna ve stejném karanténním hotelu jako první hráč světa.
  15:25

„Můžeme potvrdit, že česká tenistka Renata Voráčová je ve stejné detenci jako Djokovič, spolu s několika dalšími tenisty. Náš generální konzulát v Sydney situaci nyní řeší a s tenistkou je ve spojení,“ sdělilo české ministerstvo zahraničních věcí serveru Echo24.

Osmatřicetiletá Voráčová na rozdíl od Djokoviče po příletu kontrolou prošla a ve středu hrála na turnaji WTA v Melbourne. S Polkou Katarzynou Piterovou prohrály v 1. kole s nizozemsko-australským párem Lesley Pattinamaová Kerkhoveová, Arina Rodionovová 2:6 a 4:6.

Podle webu televize ABC, která cituje nejmenovaný vládní zdroj, byla Voráčová ve čtvrtek zadržena australskou pohraniční službou a umístěna do Park Hotelu v melbournské čtvrti Carlton. Vízum do země měla dostat na základě výjimky, že v posledních šesti měsících prodělala covid-19.

„Podle našich informací prokázala bezinfekčnost způsobem opravňujícím k účasti na turnaji. Dokonce již odehrála jeden zápas. Z tohoto důvodu jsme podali prostřednictvím velvyslanectví v Canbeře u australských orgánů protestní nótu a žádáme je o vysvětlení situace,“ dodalo pro Echo24 ministerstvo prostřednictvím Anety Kovářové z odboru komunikace.

Djokovič je po anabázi na letišti v Melbourne, kde mu místní úřady zrušily víza a zapověděly vstup do Austrálie, uzavřený ve stejném karanténním hotelu. Tam bude čekat na verdikt soudu, u něhož se pomocí svých právníků domáhá zvrácení rozhodnutí pohraniční služby. Soud projednávání jeho případu odročil na pondělí 10. ledna.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!