18. července 2007 12:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Do vody? Jen když posiluju, tvrdí Jágr

Nezvyklá role. Na rozpáleném písku u Máchova jezera ukázal Jaromír Jágr svým fanouškům, že kromě hokeje zvládá také pohyb pod volejbalovou sítí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nezvyklá role. Na rozpáleném písku u Máchova jezera ukázal Jaromír Jágr svým fanouškům, že kromě hokeje zvládá také pohyb pod volejbalovou sítí. | foto: ČTK

DOKSY Do písku se opíralo ostré polední slunce a nejlepší český hokejista Jaromír Jágr se právě pokoušel zasmečovat na beachvolejbalovém hřišti. „Jak to pálí do písku, tak se musíš pohybovat, jinak si spálíš nohy,“ vysvětloval Jágr se smíchem příkladnou aktivitu.

Pobyt doma na Kladně vynikajícímu útočníkovi svědčí. Beachvolejbalovou akci Jágr týmu u Máchova jezera si užíval. „Bylo to docela náročné. Se svým zadkem se totiž nemůžu odlepit od země,“ smál se Jágr.

Diváky jste dokonce pobavil rybičkou...
Že jsem hodil rybičku, jo? To jsem upadl. (směje se)

A esem z podání.
Tak to nevím, jak se to mohlo stát. Ale docela to tam létalo.

Neláká vás si v takovém vedru radši skočit do vody?
Mě voda a sluníčko moc neláká. Spíš mě horko dost vysiluje. Ale zase může být trénink v horku dobrý na vůli. Chodím teď k ségře do bazénu. Ale chodím tam akorát posilovat.

Pardon? Posilujete ve vodě?
Je to stejné jako všude, akorát je tam odpor vody. Místo činek máš vodu.

Jak dlouho to vydržíte?
To nezáleží na délce, ale na kvalitě. (směje se) To už jsem někde říkal, že jo?

Jak jste se dostal k posilování v bazénu?
Už to dělám dlouho. V New Yorku přes celou sezonu. Jsem zvláštní hráč, no. (usmívá se)

Co na vaše rozcvičky v bazénu říkají spoluhráči z kabiny New York Rangers?
Tak já si nemyslím, že to moc hráčů ví. Každý má svůj styl.

Rangers při nedávných nákupech hodně rozhazovali. Nebojíte se, že se teď někoho zbaví?
To není potřeba. Platový limit je 55 milionů a máme ještě mezeru. Pan Sather (generální manažer klubu - pozn. red.) prostě udělal ježíška v létě. (usmívá se)

Překvapily vás závratné smlouvy, které na začátku července získali hokejisté typu Gomeze nebo Briera?
Před dvěma lety by to nikdo nečekal. Někdy je lepší mít štěstí než bejt dobrej. My v Rangers jsme ztratili centra a hrozilo, že kdyby nepodepsali nikoho jiného, tak jsme bez centra. Tak museli peníze takhle vyšperkovat nahoru a doufali aspoň v jednoho. A najednou měli Gomeze a Druryho.

Už nejste po dlouhých letech nejlépe placený hráč NHL. Vedle Gomeze a Briera vás předběhl třeba i mladíček Crosby. Štve vás to?
Vůbec. Aspoň mi to nebudou plácat o hlavu.

Myslíte, že se tlak na vás zmenší?
V New Yorku bude tlak vždycky, ale mně to nevadí. Motivuje mě to k lepším výkonům.

Rangers vypadají na papíře po příchodech Gomeze a Druryho jako favorit nadcházející sezony. Cítíte, že máte Stanley Cup po letech opět na dosah?
Za kariéru jsem se naučil jednu věc. Nemůžeš porovnávat týmy podle jmen. Jména máme výborná, ale v mužstvu musí fungovat hierarchie. Když je špatná parta, těžko se někam můžeš dostat. Když hráči podepíšou takové smlouvy, tak chtějí dokázat, že si to zaslouží. Chtějí být hodně času na ledě, protože jinak ty góly nedáš. Když máš pět šest hráčů s takovými ambicemi, tak to přestane fungovat. To byl průšvih Rangers před šesti lety.

Nemrzí vás odchod vašeho oblíbeného centra Nylandera?
Člověk se naučí s takovými věcmi rychle vyrovnat. Nikdo není nenahraditelný. Na to, abych tady někde brečel, že nemám centra, není čas. Je to sport, ale také byznys. Z dlouhodobého hlediska to určitě bylo správné. Gomez a Drury jsou o hodně mladší než Nylander a hra týmu na nich bude časem založená.

Co jste říkal tomu, že Nylander slíbil Edmontonu, že tam půjde, a pak uzavřel kontrakt s Washingtonem?
Samozřejmě se chtěl stát nejlépe placeným hráčem, tak podepsal dvě smlouvy. (směje se) Nikdo neví, k čemu přesně došlo. Manažeři také mluví s více hráči najednou.

Neplánujete, že si ještě vyrazíte někam na dovolenou?
Ještě nevím, zatím trénuju. Kdybych někam jel, tak maximálně na týden. Ale to bych musel hodně trénovat a mít pak odpočinek. Kdybych trénoval průměrně a odjel někam před sezonou, to je, jako kdybych tu dřinu zahodil.

Není z toho vaše přítelkyně Inna Puhajková zklamaná, že ji nikam nevezmete?
Ona je hrozně hodná. Respektuje moje zaměstnání a já jí za to děkuju. Tak to je. Určitě to není jednoduché. Všechno má svoje výhody a nevýhody. Po sezoně jsme zůstali déle v Americe.

Kdy vyrazíte na led?
Chtělo se mi dneska, ale nestihnu to. Máme hokejovou školu ve Slaném. Budu tam trávit většinu času.

Mají malí kluci šanci, že jim předáte nějaké zkušenosti?
Nevím, jestli jim něco předám, ale určitě mě tam uvidí.

Loni vaši letní přípravu omezovalo zranění ramena. Jak jste na tom letos?
Dá se říct, že rameno je už v pořádku. Při žádném cviku nevnímám omezení.

Cítí člověk, že musí každým rokem dávat přípravě víc?
Všechno záleží na tom, jestli jste zdravý. Loni jsem byl nemocný, takže jsem nemohl dělat všechny věci, který bych rád dělal, takže jsem nedělal nic. Letos je situace jiná. Člověk se tomu snaží něco dát. Je to únavné. Tělo si odvykne.

Která z těch cvičení byste nejradši vyškrtl?
Všechno. Ale to prostě nejde. Ono se to nikde koupit nedá.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz