4. srpna 2015 19:16 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Postoj atletiky ke skandálu: Nic nového. Zprávy jsou senzacechtivé a matoucí

Olympijské hry se blíží. Potvrzení pravdivosti obřího dopingového skandálu by... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olympijské hry se blíží. Potvrzení pravdivosti obřího dopingového skandálu by... | foto: Reuters

KUALA LUMPUR Mezinárodní federace IAAF se ohradila proti nařčením z rozšířeného užívání dopingu v atletice. Informace německé televizní stanice ARD a britského listu Sunday Times o stovkách podezřelých výsledků krevních testů označila za senzacechtivé a matoucí.

Podle IAAF tato média nepřinesla žádný důkaz o tom, že by některý ze závodníků měl pozitivní dopingový test.

Atletická federace odsoudila zveřejnění soukromých a důvěrných údajů, které novináři získali bez jejího souhlasu od utajeného zdroje. Zároveň uvedla, že nejde o žádné tajné záznamy, ale o data, která sama zveřejnila v podrobné analýze před čtyřmi roky.

IAAF také odmítla, že by něco zanedbala. „Veškeré informace ARD a Sunday Times o tom, že IAAF byla nedbalá při řešení podezřelých výsledků, jsou jednoduše nepravdivé, jsou zklamáním a výsledkem špatně informované žurnalistiky. Ve snaze chytit a potrestat podvodníky v našem sportu využívá IAAF všechny dostupné prostředky,“ uvedla IAAF v obsáhlém prohlášení.

ARD a Sunday Times přišly o víkendu s tím, že 146 medailistů z olympijských her a mistrovství světa v letech 2001 až 2012 v bězích na 800 metrů a delších mělo podezřelé výsledky krevních testů, které nikdo neřešil. Abnormální hodnoty prý vykázaly i některé testy českých atletů.

ČTK

Online reportáž | FOTBAL

FC Viktoria Plzeň - Olympiakos Pireus
0:0
46
Kopic se pustil do samostatné akce, Valbuena ho přidržoval za dres tak dlouho, až Kopic upadl, a míč má Olympiacos.
46
Plzeň začala aktivním napadáním, což ji hned po 33 vteřinách přivedlo až ke střele Kayamby uvnitř pokutového území. Srazil ji obránce.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Olympiakos Pireus

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!