15. prosince 2011 21:03 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Dostihový spolek zamítl zvýšení základního jmění

Před první překážkou Velké pardubické | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Před první překážkou Velké pardubické | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PARDUBICE Valná hromada Pardubického dostihového spolku zamítla návrh města na navýšení základního jmění. Tento krok měl přispět k ozdravení firmy provozující závodiště a pořádající Velkou pardubickou. ČTK to řekl náměstek primátorky Pardubic Martin Bílek (Sdružení pro Pardubice).

"Malí akcionáři návrh města nepodpořili. Netroufám si odhadovat, co bude s dostihovým spolkem dál. Osobně je to pro mě velké zklamání," řekl Bílek. Diskuze probíhala za zavřenými dveřmi více než tři a půl hodiny.

Pardubice jsou největším akcionářem spolku, vlastní 51,54 procenta akcií. Další významný podíl patří Martinu Vokálovi, a to 22,51 procenta. Ostatní vlastníci, jimiž jsou soukromé osoby, drží jen jednotky nebo zlomky procenta akcií.

O odkup akcií a provozování dostihového závodiště v Pardubicích projevil zájem slavný žokej Josef Váňa spolu s dalšími investory. Podle primátorky Pardubic Štěpánky Fraňkové jeho první nabídka počítala s převzetím závodiště k 30. lednu příštího roku, což by nešlo stihnout.

PSALI JSME:

Druhou nabídku za Váňu podal filmový producent a majitel koní Jaroslav Bouček, navrhoval odkup 51 procent akcií. Primátorka upozornila, že takovému kroku by muselo předcházet jednání s minoritními akcionáři, musel by se zpracovat audit hospodaření, takzvaný due diligence, a zřejmě by se prodej musel řešit veřejnou soutěží či dražbou.

Zastupitelé se návrhy zatím nezabývali Dostihový spolek se potýká s velkou kumulovanou ztrátou, která se blíží výši základního jmění společnosti, jež činí 10,22 milionu korun. Na konci května rezignoval na funkci ředitele spolku Jiří Kunát, od července vede společnost Petr Buchal. Podle předsedy představenstva Jana Němce letos firma zřejmě skončí se ztrátou kolem čtyř milionů korun, neboť jí výrazně klesly příjmy. Minulý rok dosáhla díky opravným položkám zisku 499.000 korun.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!