Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dráhoví cyklisté se vešli do desítky

Sport

  14:25
PEKING - Český cyklista Milan Kadlec obsadil na olympijských hrách v Pekingu deváté místo v bodovacím závodě. Podruhé v kariéře se stal šampionem devětatřicetiletý veterán Joan Rosello Llaneras ze Španělska, který ve svém posledním startu v kariéře přidal zlato k triumfu v Sydney a stříbru z Atén.

Lada Kozlíková na olympijské dráze. foto: CARL DE SOUZA AFP

Mezi třiadvacítkou startujících nechyběl nikdo z velikánů této disciplíny a Kadlec, obhájce pátého místa, si mezi nimi počínal nadějně. Po čtvrtině závodu se spolu s dalšími třemi soupeři vydal za australským uprchlíkem Cameronem Meyerem a v šestém bodovaném okruhu získal dva body. Vzápětí kvinteto jezdců získalo kolo náskoku.

V dalším průběhu ale český dráhař body nepřidal a sen o olympijské medaili se mu rozplynul. Po polovině závodu naopak zahájil útok Llaneras. Vyhrál devátý a desátý spurt a vzápětí se vydal do úniku, který spolu s Němcem Rogerem Klugem a Britem Chrisem Newtonem dotáhli k úspěšnému konci.

Po třináctém spurtu zaútočil znovu čtyřnásobný mistr světa Llaneras a spolu s ním další okruh získal Newton, čímž bylo prakticky o medailistech rozhodnuto.

Angličanky mají stíhačku v krvi
Češi měli zástupce i ve stíhacím závodu na tři kilometry. V něm obsadila cyklistka Lada Kozlíková osmé místo. Ve čtvrtfinále ji dnes po dvou kilometrech dojela nejrychlejší závodnice z páteční kvalifikace Wendy Houvenaghelová z Velké Británie, česká dráhařka jízdu nakonec nedokončila.

Kozlíková si dnes hlavně přála, aby ji soupeřka nedojela. "Ale Angličanky jsou skvělé, jsou speciálně připravené na ty tři kilometry a stíhačku mají v krvi," řekla po závodu Kozlíková. Sama se v tréninku soustředila na bodovací závod, ale dnes si nebyla jistá, zda to bylo správné rozhodnutí. "Když vidím ty časy, tak bych teoreticky (ve stíhačce) mohla být do šestého místa, což by bylo skvělé. Ale to jsou jen kdyby," uvedla.

V bodovacím závodu chce jezdit od začátku aktivně. "Takže doufám, že tam to vyjde být do osmičky," řekla, co by považovala za úspěch. "Budu se snažit hned od začátku sbírat body," uvedla Kozlíková.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby
Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku, bez alkoholu, parfemace a s neutrálním pH. Jsou tak ideální od prvního...

Mohlo by vás zajímat