11. září 2008 12:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Draky Brno čeká těžká zkouška

Na basebalisty brněnských Draků čeká náročná zkouška. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na basebalisty brněnských Draků čeká náročná zkouška. | foto: ČTK

BRNO Kvalifikační turnaj o postup do Evropského baseballového poháru bude od pátku do neděle druhým hlavním vrcholem letošní sezony nejlepšího českého týmu AVG Draků Brno. Kromě českých mistrů, kteří budou mít výhodu domácího prostředí na Městském stadionu v Komárově, se v turnaji představí Dinamo Bukurešť a ukrajinský KNTU Kirovograd. Do elitní skupiny postoupí pouze vítěz turnaje.

Po červnovém šestém místě v PMEZ zůstala Drakům tako jediná možnost, jak se udržet po reorganizaci v nejprestižnější evropské klubové soutěži. "Našim jediným cílem je postup. Měli bychom být papírově lepším týmem. Systém soutěže se mění, nechceme ztratit kontakt s nejlepšími evropskými kluby," uvedl trenér Draků Arnošt Nesňal. O soupeřích však mnoho informací nemá. Výhodou podle kouče proto je, že se oba zahraniční celky střetnou mezi sebou v pátek a z tohoto duelu lze nasbírat hodně poznatků. V kvalifikačním turnaji soupeři změří síly systémem každý s každým dvakrát. 

"V ukrajinském týmu nastoupí Jacjuk, Holovko, Nelipa a Korovlev, kteří startovali v minulých sezonách v české extralize. V Evropském poháru skupiny B s tímto soupeřem neuspěl tým MZLU Express Brno, což svědčí o tom, že na nás čekají nesmírně kvalitní protivníci," dodal Nesňal.

PROGRAM TURNAJE:
Pátek 12. září: 13:00 Bukurešť - Kirovograd, Kirovograd - Bukurešť, 

Sobota 13. září: 13:00 Bukurešť - Draci Brno, Draci Brno - Bukurešť, 

Neděle 14. září: 13:00 Kirovograd - Draci Brno, Draci Brno - Kirovogard.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)