Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Druhou etapu Vuelty ovládl Hutarovič, v červeném zůstal Cavendish

Sport

  18:50aktualizováno  22:48
MARBELLA - Druhou etapu cyklistické Vuelty vyhrál po hromadném spurtu Bělorus Jevgenij Hutarovič ze stáje FdJ, v červeném trikotu vedoucího jezdce zůstane Brit Mark Cavendish z Columbie. Ten podlehl šestadvacetiletému Bělorusovi až v posledních metrech, třetí dojel Američan Tyler Farrar.

ilustrační foto foto: ČTK

Po sobotní časovce družstev dnes cyklisté okusili první regulérní etapu letošní Vuelty. Na 173 kilometrech z Alcalá de Guadaíra do Marbelly nebyla nouze o úniky, ten poslední ale pohltil peloton zhruba deset kilometrů před cílem. Pak už zbyla práce jen pro týmy elitních sprinterů, mezi nimiž se poprvé na velkém třítýdenním závodě prosadil dvojnásobný běloruský šampion Hutarovič.

"Dokázal jsem si, že už se nepotřebuju zlepšovat, abych se mohl vpředu měřit s nejlepšími světovými sprintery. Když jsem nebyl nominován na Tour de France, motivovalo mě to pro srpnové závody a vyhrál jsem i etapu Kolem Polska. Chtěl jsem ukázat, že bych si vedl dobře," prohlásil Hutarovič.

Čtěte také

Cavendish si stěžoval na nemoc, během etapy prý v parném počasí několikrát zvracel. "Byl to těžký den, strašné vedro. Když jsme přijeli na pobřeží a trochu se ochladilo, začal jsem se cítit lépe," uvedl.

Roman Kreuziger si díky druhému místu svého Liquigasu ze sobotní časovky drží v průběžné klasifikaci 14. místo, odstup od Cavendishe má stejně jako jeho týmoví kolegové 22 sekund. Dnešní etapu dokončil v pelotonu na 147. místě.

"Zatím jsem maximálně spokojen. Na slunci dnes bylo 46 stupňů, pak jsme jeli směrem k moři, začalo pofukovat a už to bylo celkem příjemné. Chtěli jsme rozjet spurt Bennatimu, ale bohužel se to nepovedlo podle představ," uvedl Kreuziger na svém webu. "Těší mě, jak jsem na tom. Vozil jsem dost bidony a prvořadé je pro mě co nejvíc pomáhat Nibalimu. Uvidíme, jak se budu cítit v dalších etapách. Možná si vystoupím a pak zkusím nějaký únik," naznačil český jezdec.

V pondělí cyklisty čekají tři vrchařské prémie, dvakrát budou stoupat na Puerto del León do výšky 905 metrů. Cíl je po 156 kilometrech v Málaze.

Výsledky Vuelty

2. etapa (173,7 km):
1. Hutarovič (Běl.) 4:35:41,
2. Cavendish (Brit.),
3. Farrar (USA),
4. Petacchi (It.),
5. Cardoso (Portug.),
6. K. Fernández (Šp.),
7. Swift (Brit.),
8. Förster (Něm.),
9. Galimzjanov (Rus.),
10. Stauff (Něm.),
...147. Kreuziger (ČR) všichni -1.

Průběžné pořadí:
1. Cavendish 4:49:35,
2. Sivicov (Běl.),
3. P. Velits (SR),
4. Van Garderen (USA),
5. Goss,
6. Roulston (oba Austr.) všichni -12,
7. Farrar (USA) -21,
8. Bennati,
9. Nibali (oba It.),
10. Willems (Belg.),
...14. Kreuziger (ČR) všichni -22.

Autor: