Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Družstvo skokanů bylo v závodu na středním můstku na MS sedmé

Sport

  17:00
OSLO - Družstvo českých skokanů na lyžích ve složení Borek Sedlák, Roman Koudelka, Jan Matura a Jakub Janda obsadilo v závodu na středním můstku na mistrovství světa v Oslu sedmé místo. Počtvrté za sebou zvítězili na světovém šampionátu favorizovaní Rakušané.

Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Čeští skokani, v jejichž sestavě nahradil oproti sobotnímu individuálnímu závodu Matura Lukáše Hlavu, tak zopakovali umístění z Oberstdorfu 2005, kdy na MS skákala družstva na středním můstku naposledy. Před dvěma lety v Liberci byli Češi na velkém můstku pátí.

Na toto umístění útočili reprezentanti dlouho i dnes, nakonec je však po Jandově slabším skoku v poslední sérii předstihli Japonci a Slovinci.

Rakušané splnili roli největších adeptů na zlato. V sestavě s mistrem světa ze sobotního závodu Thomasem Morgensternem a stříbrným Andreasem Koflerem, které doplnili Gregor Schlierenzauer a Martin Koch, porazili druhé Norsko o 25 bodů.

Bronz navzdory pádu Severina Freunda při dopadu v posledním skoku získalo s bezpečným náskokem před Polskem německé družstvo.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!