Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ekonomická záchrana fotbalu? Ženy

Jedna z fanynek.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedna z fanynek. | foto: AFP

MILÁN Nečekané řešení ekonomických potíží fotbalových klubů mohou znamenat ženy. Jejich podíl mezi fanoušky totiž vytrvale stoupá, jenže inzerenti si toho zatím nevšimli. Uvedla to ve své analýze německá společnost Sport+Markt. Pokud prý obě strany dosavadní přehlížení fanynek napraví, může fotbal překlenout složité ekonomické období bez větší úhony.

Pro reklamní společnosti a jejich zákazníky je to velmi zajímavá alternativa. Průzkum uvádí, že plných 38 procent fanoušků po celém světě jsou ženy. Valnou většinu peněz ale do fotbalu pumpují inzerenti, zaměřující se na mužské zákazníky. "Teď se o fotbal začnou zajímat i úplně nové sektory. Očekáváme rostoucí zájem ze strany oděvních značek, prodejců šperků či dokonce zahradnictví," uvedl v tiskové zprávě ředitel společnosti Hartmut Zastrow.

"Fotbalové fanynky se intenzivně zajímají o módu, dokonce více než jejich mužské protějšky nebo ostatní ženy. Toho by si měly firmy začít všímat," dodal Zastrow. Jeho společnost v průzkumu oslovila přes 20 tisíc respondentů z 21 zemí světa. Třeba v Jižní Africe sleduje fotbal téměř 62 procent žen, což lze přičíst blížícímu se mistrovství světa.

Zpráva přinesla i několik dalších zajímavých zjištění. Třeba to, že zájem o anglickou Premier League je i mimo Británii ještě silnější, než se čekalo. Mezi objekty svého zájmu ji zařadila plná třetina neanglických fanoušků. Obzvláště výrazný zájem o anglický fotbal zjistil výzkum mezi Číňankami.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....