19. prosince 2018 13:23 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Elitní desítka byla blízko. Ledeckou od ní dělily dvě setiny sekundy

Ester Ledecká při závodě Super-G v italské Val Gardeně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ester Ledecká při závodě Super-G v italské Val Gardeně. | foto: ČTK/AP

Val Gardena / Praha Ester Ledecká skončila jedenáctá v superobřím slalomu ve Val Gardeně a vyrovnala svůj třetí nejlepší výsledek v lyžařském Světovém poháru. Překvapivá olympijská šampionka z únorových her v Pchjongčchangu si v této disciplíně vytvořila v SP nové maximum.

Stejně jako v úterním sjezdu předvedla nejrychlejší jízdu Slovinka Ilka Štuhecová. S odstupem pěti setin se o druhé místo podělily Tina Weiratherová z Lichtenštejnska a Rakušanka Nicole Schmidhoferová.

Ledecká v pondělí vyhrála druhý trénink sjezdu, ale v úterním závodu chybovala ve střední pasáži a obsadila 29. místo. Na trať super-G se vydala jako čtvrtá a podobně jako ve sjezdu začala rychle. Na druhém mezičasu měla před v té době vedoucí Viktorií Rebensburgovou náskok 27 setin. I tentokrát potom neudržela ideální stopu, ale nevyjela z ní tolik a v cíli za Němkou zaostala o 33 setin.

Na stupních vítězů vydržela Ledecká chvilku. Nejrychlejší nakonec byla Štuhecová, která i s chybou dosáhla času 1:31,87 a Ledeckou porazila o 76 setin.

Česká hvězda nakonec o místo vypadla i z desítky. Lépe ale v SP zajela jen sjezdy v kanadském středisku Lake Louise, kde byla letos desátá a před rokem sedmá. Jedenáctá dojela ve sjezdu letos v březnu ve finále Světového pohár v Aare.

V superobřím slalomu zazářila Ledecká na olympiádě, ale ve Světovém poháru bylo dosud jejím maximem devatenácté místo.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz