Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Eritrejský cyklista zabloudil. Divák ho vzal k sobě domů, nakrmil a ošatil ho

Sport

  19:30
HARELBEKE/PRAHA - V pořádné dobrodružství se proměnila premiéra eritrejského cyklisty Mekseba Debesaye v elitním seriálu WorldTour. V pátečním jednorázovém závodu E3 Harelbeke zabloudil, ale měl štěstí, že se ho ujal jeden z diváků. Čtyřiadvacetiletého Afričana pozval k sobě domů, nabídl mu sprchu, jídlo a suché oblečení.

Eritrejský cyklista Mekseba Debesaye foto: Reuters

Štybar trefil ve sjezdu psa, před Saganem spadl soupeř, v Remu slavil Démare

„Je to úžasná historka,“ řekl listu Het Nieuwsblad sportovní ředitel týmu Dimension Data Pierre Heynderickx o bloudění jezdce své stáje, který se vrátil zpět do týmového hotelu až po 15 hodinách. Mezitím urazil 240 kilometrů, i když závod měřil 206 km.

„Odpadl z malé skupinky, která se rozhodla vzít to do Harelbeke asi 20 kilometrů před cílem po vedlejších silnicích. Bál se, že se ztratí, tak se snažil jet podle šipek do cíle. Bohužel zabloudil,“ líčil Heynderickx.

Před Zdeňka Štybara (vpravo) se v průběžném pořadí dostal Greg van Avermaet...
Peter Sagan.

Týmový kolega britské hvězdy Marka Cavendishe požádal jednoho z diváků, aby mu pomohl dostat se do cíle. Fanoušek místo toho pozval cyklistu k sobě domů.

„Neměli jsme vůbec ponětí, kde je. Samozřejmě jsme měli obavy. Už jsem to oznámil policii i organizátorům. Až najednou zazvonil telefon v našem hotelu,“ popsal Heynderickx den po závodu, který vyhrál Polák Michal Kwiatkowski.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!