Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej

Barcelona s Veselým a Satoranským prohrála šlágr Euroligy v Boloni

Basketbalisté Barcelony s českými reprezentanty Janem Veselým a Tomášem Satoranským prohráli šlágr Euroligy v Boloni 75:80. Španělský klub v utkání promarnil šestnáctibodové vedení z druhé čtvrtiny a po 12. kole má na druhém místě tabulky už jen o výhru více než italský soupeř na třetí příčce.
  0:47

Teprve třetí porážce v soutěži nezabránilo ani české duo. Pivot Veselý byl se 13 body druhým nejlepším střelcem Barcelony po Willym Hernangómezovi, přidal k tomu i šest doskoků. Satoranský zaznamenal 9 bodů a po pěti doskocích i asistencích. Po jeho trojce v závěru předposlední minuty šli hosté do vedení 75:74, jenže další body nepřidali. Domácí táhl dánský rozehrávač Iffev Lundberg, autor 21 bodů a čtyř trojek včetně té rozhodující 16 sekund před koncem za stavu 76:75.

Euroliga basketbalistů

12. kolo

Villeurbanne - Maccabi Tel Aviv 91:94
Baskonia - Fenerbahce Istanbul 87:79
Boloňa - FC Barcelona 80:75 (za hosty Veselý 13 bodů, 6 doskoků a 1 asistence, Satoranský 9 bodů, 5 doskoků a 5 asistencí)
Valencie - Crvena zvezda Bělehrad 85:81