Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Basketbalisty USK prohrály ve Villeneuve, na triumf ve skupině zatím nedosáhly

Janelle Salaunová z Villeneuve d’Ascq střílí na koš USK Praha. Bránit se jí snaží Tereza Vyoralová. foto: fiba.com

Basketbalistky ZVVZ USK Praha prohrály ve 12. kole Evropské ligy na hřišti francouzského celku Villeneuve d’Ascq 81:90 a promarnily šanci si s předstihem zajistit první místo ve skupině B. Po devíti zápasech skončila jejich vítězná série v soutěži a připsaly si druhou porážku. Další možnost potvrdit triumf ve skupině budou mít příští středu doma na Královce v utkání proti Boloni.
  23:13

Porážce nezabránila ani kapitánka Teja Oblaková, která díky 17 bodům a 10 asistencím zaznamenala double double. Na straně vítězek kralovala s 31 body Kennedy Burkeová.

České šampionky bez nemocné trenérky Natálie Hejkové i asistenta Martina Pospíšila vedl další asistent Ivan Beneš, který se musel obejít bez španělské opory Maríi Condeové. A úvod utkání ovládl domácí celek, který po 126 sekundách vedl 9:0. Pak sice snížila Veronika Voráčková, ale pokračující drtivý nástup Villeneuve přinesl v 5. minutě náskok 20:2 korunovaný tříbodovými koši Kamiah Smallsové a Shavonte Zellousové.

Villeneuve d’Ascq – ZVVZ USK Praha

Sledovali jsme v podrobné reportáži

USK nastartovaly až trojky Teji Oblakové a Voráčkové v rozmezí deseti sekund a první čtvrtinu lídr tabulky prohrál jen poměrem 19:26. Ve druhé desetiminutovce pražský celek nadále stahoval ztrátu a v 17. minutě po koších Voráčkové a Gabriely Andělové to bylo 31:32. Do vedení se ale v zápase nedostal. Naopak domácí do poločasu unikly na skóre 43:33.

Druhou půli sice začala trojkou Ezi Magbegorová, ale domácí hráčky získaly postupně až patnáctibodový náskok a pod dvouciferný rozdíl se ve třetí čtvrtině už USK nedostal. Povedlo se to Magbegorové až na startu závěrečné části. Hostující celek vzápětí ještě díky trojce a dvěma proměněným trestným hodům Valériane Ayayiové snížil na 60:68. Jenže následná osmibodová šňůra domácích zápas definitivně rozhodla, i když Pražanky ještě v závěru skóre zkorigovaly.

Euroliga basketbalistek

12. kolo

Skupina B
Villeneuve d’Ascq - ZVVZ USK Praha 90:81 (26:19, 43:33, 64:53)
Nejvíce bodů:
Burkeová 31, Zellousová 17, Salaunová 14 - Oblaková 17, Ayayiová 16, Magbegorová 14. Fauly: 21:18. Trestné hody: 17/14 - 16/11. Trojky: 14:8. Doskoky: 29:36.

Mersin - Boloňa 64:61
Györ - Polkowice 91:80
Salamanca - Landes 69:44