Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Exprezident Klaus zkritizoval Satoranského: ‚Nebyl nebezpečný, dva koše a nic’

Sport

  15:53
PRAHA - Bývalý prezident Václav Klaus v článku pro svůj institut nečekaně zkritizoval českého basketbalistu Tomáše Satoranského. „Byl na hřišti většinu zápasu, dal první dva koše, ale jinak nic. Jako střední rozehrávač nebyl nebezpečný, dlouho dribloval, ale nic z toho,“ napsal Klaus po zápase NBA, který navštívil.

Tomáš Satoranský střílí na koš. foto: ČTK/AP

Už během vykonávání funkce prezidenta ČR byl Václav Klaus známý svými zápisky z cest, tomuto literárnímu formátu se nevyhýbá ani v politickém důchodu. V aktuálním článku z cesty do Guatemaly se zmínil i o sportu.

Při přestupu v Miami, kde Klaus strávil víkend, totiž exprezident navštívil utkání nejlepší basketbalové ligy mezi kluby Miami Heat a Washington Wizards, kde působí český hráč Tomáš Satoranský.

22.března 2018 v 13:52, příspěvek archivován: 22.března 2018 v 15:38

Václav Klaus vyjet skautovat Satyho. Zkusí ho přetáhnout do Vyšehradu B? https://t.co/NExtZAELDF

„Zápas nic moc, domácí brzy vedli až o 30 bodů, žádné drama se nekonalo. Za hosty hrál jediný Čech v NBA Satoranský. Byl na hřišti většinu zápasu, dal první dva koše, ale jinak nic,“ napsal bývalý basketbalista Klaus o Satoranském, jenž po zranění klíčového rozehrávače Johna Walla dostává na palubovce více prostoru.

„Jako střední rozehrávač nebyl nebezpečný, dlouho dribloval, ale nic z toho – vždy předal v uctivé vzdálenosti od koše míč spoluhráči. Jedna jediná zajímavá přihrávka pod koš,“ kritizoval Klaus Satoranského, jehož novou roli v týmu jinak zámořští experti vesměs chválí.

Hráč Washington Wizards Tomáš Satoranský (vpravo) a Matthew Dellavedova z Milwaukee Bucks v utkání NBA.

Kromě negativního pohledu na hru českého basketbalisty Klaus chybně uvedl jméno jeho týmu. Wizards přejmenoval na Warriors, tímto jménem se při tom chlubí zcela jiný tým NBA z Kalifornie (Golden State Warriors).

Bývalý prezident kritizoval také atmosféru v hledišti. „Plná aréna se nechala vyhecovat k bučení a pískání, když hosté házeli trestné hody a to, i když už to bylo o 30. Nechápu. To jsme vždy považovali za nevkusné, snad je to tak u nás ještě dnes,“ napsal šestasedmdesátiletý Klaus.

Tomáš Satoranský (vlevo) v zápase s Los Angeles Clippers
Tomáš Satoranský.

Klaus, jenž se v mládí basketbalu věnoval na ligové úrovni a hrával i za mládežnické reprezentační výběry, se v článku pro IVK pozastavil i nad přestávkovým programem zápasu mezi Miami a Washingtonem.

„Hala jednou prožila velké vzrušení. O poločase dali na palubovku koberec se závodními drahami, asi 10 metrů, a osm batolat soutěžilo, kdo bude první na druhé straně. Rodiče je mocně povzbuzovali, většina ale lézt po čtyřech vůbec nechtěla. Hala se přesto dostala zcela do varu. Bylo to trochu zvláštní,“ uzavřel basketbalovou odbočku Klaus.