Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci Sparty zkratovali soupravu metra

Sport

  12:27
PRAHA - Výhru svého týmu oslavili svérázným způsobem fanoušci hokejové Sparty. Ti v pátek večer v Praze poškodili soupravu metra; pod vlak ve stanici Hlavní nádraží hodili hliníkovou tyč, která zkratovala napájení vlakové soupravy.

metro foto: Pavel WellnerLidové noviny

Následný zkrat pak vyvolal ve stanici dým. Policie musela stanici vyklidit. Provoz metra byl na trase C po 20 minutách obnoven. Řekla mluvčí dopravního podniku Michaela Kuchařová.

"Žádné drama, žádná zdemolovaná souprava, nic takového se nestalo," řekla Kuchařová. V okamžiku, kdy se vlaková souprava rozjela, se podle Kuchařové "hliníková lišta dostala na napájecí kolej a zkratovalo to".

Když vlak zastavoval, vycházel ze spodní části dým, uvedl server iDnes. Proto také vypukla mezi cestujícími panika. "Všechno zhaslo, lidé začali vybíhat ven. Byla to hrozná rána, všude jenom kouř," řekla jedna z cestujících.

Lidé nejdříve tvrdili, že rozjaření fanoušci hodili pod soupravu světlici. To se ale později nepotvrdilo. Podle policejní mluvčí Ivy Brožové policie zatím nikoho nezadržela.

Sparta hrála večer zápas hokejové extraligy na stadionu v pražských Holešovicích. Zlínské mužstvo porazila 7:1.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat