27. dubna 2008 19:25 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Fed Cup: Češky mezi elitou

Iveta Benešová odvracela poctivě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Iveta Benešová odvracela poctivě. | foto: ČTK

Ramat Hašaron (Izrael) České tenistky postoupily do elitní skupiny Fed Cupu. Květa Peschkeová s Ivetou Benešovou dnes v baráži o účast ve Světové skupině I v izraelském Ramat Hašaronu porazily v rozhodující čtyřhře 6:4 a 6:3 Šahar Peerovou a Tziporu Obzilerovou a získaly třetí bod.

V úvodu zápasu byly Izraelky přesnější od základní čáry, odkud dělaly méně chyb než české tenistky, ale na vývoj skóre to nemělo výraznější vliv. Benešová s Peschkeovou byly jako zkušenější deblistky úspěšnější na síti, a když postupně všechny aktérky ztratily podání, byl stav vyrovnaný 2:2. V izraelském páru byla stejně jako během celého víkendu lepší zkušená Obzilerová, české tenistky zase táhla Benešová výborně rozehraná z vítězného duelu s Peerovou. Po sérii ztracených podání přišla opačná šňůra.

Peschkeovou dlouho trápily returny, ale v desáté hře výborným úderem z této pozice vytvořila Benešové výhodnou pozici na síti, která přinesla dva setboly. Hned ten první hostující hráčky proměnily. Ve třetí hře druhé sady uspěly Izraelky při podání Peschkeové, které se nedařil první servis a udělala celkem tři dvojchyby. Obzilerová z forhendové strany kurtu držela křížnými údery starší z českého dua na základní čáře a nutila ji k chybám. Vzápětí Peschkeová své zaváhání napravila, když při podání soupeřek zahrála několik dobrých míčů a při brejkbolu připravila returnem spoluhráčce vítězný volej. V osmém gamu české tenistky čistou hrou sebraly podání Obzilerové a Benešová následně podávala na postup. Závěrečná hra měla dramatický průběh.

Izraelky měly čtyřikrát na dosah brejk a návrat do zápasu, Češky postupně s notným přispěním vlastních chyb neproměnily čtyři mečboly. Při tom pátém znovu zazářila na síti Peschkeová a vítězným volejem zápas ukončila. Benešová s Peschkeovou tak nechaly zapomenout na dva roky starou porážku z rozhodující čtyřhry v baráži ve Francii a zařídily, že čtvrtý pokus o postup mezi elitu byl úspěšný. 

Konečný výsledek:
Izrael - ČR 2:3
Obzilerová, Peerová - Benešová, Peschkeová 4:6, 3:6.

 

 

ČTK