30. září 2008 14:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ferrari musí získat třikrát double

Přestože Ferrari vyráželo do závodu v Singapuru z 1. a 3. místa, nezískalo ani jeden bod. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přestože Ferrari vyráželo do závodu v Singapuru z 1. a 3. místa, nezískalo ani jeden bod. | foto: ČTK

ŘÍM Prezident stáje Ferrari Luca di Montezemolo po nedělním debaklu v Singapuru dal svým pilotům nelehký úkol. Od Felipeho Massy a Kimiho Räikkönena požaduje, aby ve zbývajících závodech letošního ročníku mistrovství světa získali pro italskou stáj double.

"Očekávám, že Felipe Massa a Kimi Räikkönen v posledních třech závodech mistrovství světa pokaždé skončí na prvním a druhém místě. Minimálně musí dojet do cíle před McLarenem," citoval Di Montezemola italský list Gazzetta dello Sport.

Šéf Ferrari tak reagoval na zklamání z premiérového závodu za umělého osvětlení, v němž jezdci jeho týmu nebodovali. Massa suverénně vyhrál kvalifikaci, ale o šanci na úspěch přišel po chybě při zastávce v boxech, kdy odjel s tankovací hadicí v nádrži. Pro Räikkönena skončil závod předčasně kvůli havárii. "Měli jsme opravdu špatný den," poznamenal.

Část viny podle něj nese i městský okruh, na němž se jelo vůbec poprvé. "Bohužel se může stát úplně všechno, když člověk jezdí na tratích, které by se hodily pro cirkus," poznamenal.

Narážel především na to, jak nedělní závod po havárii Nelsona Piqueta ovlivnil safety car. Ten zpomalil jezdce ve chvíli, kdy se právě chystali na dotankování paliva při první zastávce v boxech, a vynesl do čela pozdějšího vítěze Fernanda Alonsa. "Show patřila safety caru a to je pro formuli jedna ponižující. Chci o tom v nejbližších týdnech mluvit s ostatními týmy," řekl Di Montezemolo.

ČTK