8. listopadu 2012 17:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

FIA: Jezdci F1 by v rozhovorech neměli mluvit sprostě

Dvojnásobný mistr světa formule 1 Sebastian Vettel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dvojnásobný mistr světa formule 1 Sebastian Vettel | foto: Reuters

LONDÝN Piloti formule 1 by si měli v budoucnu při rozhovorech dávat větší pozor na jazyk. Mezinárodní automobilová federace FIA jednotlivým stájím rozeslala dopis, v němž důrazně doporučila, aby závodníci při vystupování v médiích nemluvili sprostě. Funkcionáři tak zareagovali na rozhovory, které v neděli v Abú Zabí poskytli Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen.

Oba během rozhovorů na stupních vítězů použili vulgární výrazy. "Chápu, že v zápalu boje dokážou adrenalin, euforie a zklamání vytvořit nebezpečnou a opojnou směs," uvedl šéf komunikace FIA Norman Howell, jenž dopis na popud šéfa FIA Jeana Todta napsal. "Jezdci F1 ale nejsou jediní, kteří v takových podmínkách dávají rozhovory. Mám na mysli boxery, hráče ragby a fotbalu, kteří běžně poskytují rozhovory v živých televizních přenosech po vyčerpávajících sportovních výkonech. A dokážou se nevhodným výrazům vyhnout," dodal.

Podle mluvčího FIA bude napříště jezdcům hrozit za sprostá slova disciplinární postih. Jaký přesně ale neupřesnil.

ČTK, Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.