Florbalistky podlehly v semifinále MS favorizovaným Švédkám 1:7, zahrají si o bronz

22:10
Bratislava - České florbalistky prohrály v semifinále mistrovství světa v Bratislavě s favorizovaným Švédskem 1:7 a sobotu od 14:15 budou hrát o bronz proti Švýcarsku. Švédky budou v následném finále s Finskem bojovat už o šestý titul v řadě. O svém vítězství nad českým týmem rozhodly už v první třetině, kterou vyhrály 4:0.

Mistrovství světa florbalistek, semifinále: Švédsko - ČR. Alice Granstedtová se raduje z gólu. Vpravo přihlíží její spoluhráčka Emelie Wibronová. foto: ČTK

Mistrovství světa florbalistek v Bratislavě

Semifinále: ČR - Švédsko 1:7 (0:4, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 54. Řepková (Krupnová) - 2. Wibronová (Krantzová), 13. Bobergová (Steenová), 14. Joelssonová (Wibronová), 20. Joelssonová (Wibronová), 27. Granstedtová (Wibronová), 28. Bobergová (Norstromová), 58. Fjellstedtová (Norströmová). Rozhodčí: Kirves, Snellman (oba Fin.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 1305.

Sestava ČR: Příleská (41. Christianová) - Jiráková, Čapková, Leierová, Koníčková, Billá, Beránková - Kapcová, Krupnová, Řepková - Mlejnková, Urbánková, Plášková - Žurková, A. Bočanová, Enenkelová - Kubišová. Trenéři: Miroslav Janovský, Lenka Bartošová a Sascha Rhyner.

Finsko - Švýcarsko 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 35. a 60. z trestného střílení Kippiläová, 45. Rantalaová - 53. Rüttimannová. Rozhodčí: Andersson, Dufvenberg (oba Švéd.). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 1313.

O 5.-8. místo: Lotyšsko - Polsko 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky: 34., 36. a 50. Garbareová, 43. Gaugereová, 49. Garklavová - 44. Nogaová.

Slovensko - Norsko 7:4 (1:3, 4:1, 2:0)
Branky: 12. a 23. M. Šponiarová, 35. a 36. P. Hudáková, 26. Ferenčíková, 59. Klapitová, 60. Košturiaková - 6. Thorvaldsenová, 16. Holmová, 19. Hjortová, 31. Einstulenová.

Zbývající program:
Sobota 9. prosince: 08:30 o 7. místo: Norsko - Polsko, 11:15 o 5. místo: Slovensko - Lotyšsko, 14:15 o 3. místo: ČR - Švýcarsko, 17:08 finále: Švédsko - Finsko.

Čtyřmi body za gól a tři asistence se na tom podílela útočnice Emelie Wibronová. Švédské florbalistky 31. výhrou na světových šampionátech za sebou opět vylepšily rekordní sérii. Češky prohrály 26. z 27 vzájemných zápasů, jeden skončil remízou.

Český tým nastoupil v brance s dvojkou Příleskou, která dostala přednost před Christianovou. Švédky se dostaly do vedení po 97 vteřinách.

Wibronová zpoza branky chtěla zasunout balónek u levé tyče, Příleská jej sice zastavila, ale podle finských sudí Kirvese a Snellmana až za brankovou čárou. Česká střídačka po opakovaném záběru na kostce proti uznání gólu marně protestovala.

Výběr trenéra Miroslava Janovského pak držel krok, snažil se hrát s balónkem, ale v 13. minutě favoritky zvýšily. Příleská dva pokusy ještě vyrazila, na dorážku Bobergové už nestačila.

Za 70 vteřin zakončila po přihrávce Wibronové do prázdné branky Joelssonová. Stejné hráčky si gólovou spolupráci zopakovaly ještě 53 sekund před první pauzou. Předtím v ojedinělé šanci neuspěla Krupnová.

Ve 27. minutě Wibronová asistovala i u gólu Granstedtové, která se trefila z dálky. Za dalších 72 vteřin zamířila přesně do levého horního rohu české branky Bobergová. Český tým pak dokázal kanonádu Seveřanek zastavit. Odolával a ve 39. minutě unikla Kubišová, ale Frisková její šanci zlikvidovala.

Do závěrečné části Příleskou vystřídala Christianová. Češky nevyužily přesilovou hru při vyloučení Wijkové, po jejímž zákroku zůstala dlouho na zemi otřesená Řepková, ale ve hře pak pokračovala.

V 54. minutě se české florbalistky dočkaly čestného úspěchu, Řepková po brejku prostřelila Friskovou mezi nohama. Nakonec kapitulovala i Christianová, když se přesně k levé tyči trefila Fjellstedtová.