15. října 2007 17:12 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Fotbalisty Liberce povede Škorpil

Ladislav Škorpil (archiv) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ladislav Škorpil (archiv) | foto: David PortLidové noviny

LIBEREC Novým trenérem fotbalistů Liberce se stal Ladislav Škorpil. Dvaašedesátiletý bývalý kouč reprezentační jednadvacítky nahradil ve funkci Michala Zacha, kterého vedení předposledního celku prvoligové tabulky před osmi dny odvolalo. Jeho asistentem bude Luboš Kozel.

"Hledali jsme nového kouče, který sejme tu deku z mužstva a připraví takový realizační tým, abychom hráli rozhodně důstojnější roli v Gambrinus lize," řekl ředitel klubu Libor Kleibl.

Liberečtí se se Škorpilem definitivně dohodli na konci uplynulého týdne, poprvé ho ale šéf klubu Ludvík Karel oslovil už minulé pondělí . "Byl na mě vznesen dotaz panem Karlem, zda, jak a čím bych byl ochoten pomoci Slovanu. Vyslovil některé vize, které se mi nezdály scestné," přiblížil nový kouč Severočechů.

Šéf klubu ho prý chtěl mít na lavičce už ve středečním pohárovém utkání ve Fulneku, kde mužstvo nakonec dočasně vedl Radim Nečas. "Jelikož jsem měl řadu jiných aktivit, sklouzla jednání do druhé poloviny týdne," uvedl Škorpil, který podepsal smlouvu na dobu neurčitou. "Naše vztahy jsou takové, že tady budu tak dlouho, dokud to bude přínosné. Zítra, pozítří, týden, měsíc," vtipkoval Škorpil, který bude hráčům představen v úterý.

Ostřílený trenér se tak po necelých čtyřech letech vrací do míst, kde v sezoně 2001/02 spolu s Josefem Csaplárem dosáhl na zisk historického mistrovského titulu a na postup do čtvrtfinále Poháru UEFA. Nad nabídkou příliš neváhal. "Pět let jsem tu působil. Můj vztah k Liberci nezůstal platonický, i nadále byl aktivní, a tak jsem považoval skoro za povinnost pomoci tam, kde je třeba," uvedl.

Tentokrát ale přebírá tým zmítající se v nevídané krizi. Po devíti kolech se ambiciózní Slovan dělí s Jabloncem o předposlední místo a na kontě má jen jedinou výhru. "Určitě trochu jdu do rizika. Co Liberci nejvíc chybí? Body. Musíme začít získávat body a v první řadě je to také o atmosféře. Žít s mužstvem v době neúspěchů není jednoduché, musíme vytvořit relativní pohodu," nastínil Škorpil své představy. Na konci sezony by prý byl spokojený s umístěním v první polovině tabulky.

Za asistenta si Škorpil vybral Kozla, který byl shodou okolností odvolán z lavičky Jablonce pouhý den po Zachovi. "Musíme brát, co dobrého trh nabízí a dokud to je," vysvětlil svou volbu Škorpil. "My jsme Luboše chtěli už před sezonou, ale nakonec šel do Jablonce, takže jsme rádi, že to teď dopadlo," řekl Kleibl.

Kozla nabídka mile překvapila. "Minulý týden v pondělí jsem si nemyslel, že se takhle brzo do toho kolotoče vrátím. Jsem rád, že můžu pracovat s takhle zkušeným trenérem. Určitě neberu post asistenta jako degradaci," uvedl mladý trenér.

ČTK

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na Lidovky.cz