Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalisty Slovácka povede trenér Plíšek

Sport

  18:16
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Kontrakt na dobu neurčitou podepsal s klubem 1. FC Slovácko trenér Jiří Plíšek, který dosud působil v druholigovém Ústí nad Labem. Informoval o tom mluvčí klubu Marek Jurák.

Fotbal foto: Reprofoto

Třiatřicetiletý Plíšek bude nováčkem mezi prvoligovými trenéry. "Vážím si nabídky Slovácka, z jednání mám velmi dobrý dojem. Vidím ve Slovácku velkou perspektivu a na práci s mužstvem už se moc těším," uvedl trenér po podpisu smlouvy.

Ústí opustí Plíšek po ročním angažmá, během kterého bojoval s týmem o postup do nejvyšší soutěže. Před posledním kolem je klub čtvrtý už bez šance zajistit si účast v první lize. Předtím Plíšek trénoval přední bosenský celek Željezničar Sarajevo, v minulosti také působil u mládežnických reprezentačních výběrů.

Vedení Slovácka ještě musí vyřešit otázku, co bude s trenérem Levým, který přišel k týmu loni v říjnu místo Ladislava Molnára a mužstvo vytáhl ze třináctého místa až na sedmé. "Jednou z variant je, že by mohl působit u mužstva s trenérem Plíškem v rovnocenné pozici, nebo by pro klub pracoval jako skaut," uvedl mluvčí Jurák.

Levý dnes otázku své budoucnosti nekomentoval. "Vyjádřím se po další schůzce s vedením, která je naplánována na 14. června," řekl bývalý reprezentant, který má za sebou trenérská angažmá v Německu.

Autor:

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...