Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tak slaví Franklinová. Za medaile olympijské tetování

Sport

  12:16
NEW YORK - Americká plavecká hvězda Missy Franklinová oslavila své úspěšné vystoupení na olympijských hrách, kde získala čtyři zlaté medaile, vytouženým tetováním. Sedmnáctiletá závodnice si nechala s otcovým svolením na pravý bok těsně pod plavky vytetovat častou ozdobu olympioniků - olympijské kruhy.

Missy Franklinová foto: Reuters

"Bude jenom jedno (tetování), zasloužila si ho," řekl otec plavkyně Dick Franklin. Podobnou ozdobu mají i hlavní americké plavecké hvězdy Michael Phelps a Ryan Lochte.

Úspěch na olympijských hrách také přinesl Franklinové velké dilema, zda se nevydat už teď na profesionální dráhu, což by jí mohlo na vrcholu slávy vynést miliony dolarů. Zatím se však kloní k tomu, že bude dál studovat a plavat na střední škole, kterou má příští rok zakončit.

"To rozhodování bylo obtížnější, než jsem myslela, protože jsem mohla poznat všechny výhody a viděla, jak lidé získávají sponzory, jak moc si to užívají. Člověk by to chtěl taky a je hodně těžké do odmítnout," uvedla po hrách plavkyně, která v Londýně vyhrála znakařské závody na 100 a 200 metrů a podílela se na triumfu dvou amerických štafet.

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...