13. listopadu 2008 16:17 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Gascoigne by v příští sezoně mohl hrát Anglický pohár

Tottenham vyhrál pohár i loni. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tottenham vyhrál pohár i loni. | foto: AFP

LONDÝN Slavný fotbalista Paul Gascoigne by se mohl v příští sezoně vrátit na hřiště. Jednačtyřicetiletý bývalý útočník má být součástí týmu bývalých vítězů Anglického poháru, který by v novém ročníku soutěže startoval pod hlavičkou některého z amatérských anglických klubů.

Podle společnosti Toast Events, která v Británii organizuje charitativní zápasy veteránů, by jedenáctka šampionů nastupovala výhradně v poháru místo hráčů vybraného klubu. Pokud by v úvodním utkání zvítězila, pokračovala by v soutěži až do vyřazení. Zájem už projevil nejstarší klub světa FC Sheffield ze sedmé anglické ligy.

"Nevidím jediný důvod, proč by to Fotbalová asociace neměla povolit. Snad jen v případě, že by zakázala hrát lidem nad 35 let," řekl listu Daily Star Paul Reaney ze společnosti Toast Events.

Gascoigne, který Anglický pohár vyhrál v roce 1991 s Tottenhamem, se od konce kariéry potýká se závislostí na drogách a alkoholu. Jen letos byl policií dvakrát převezen do psychiatrické léčebny a v květnu se dokonce neúspěšně pokusil o sebevraždu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz