10. ledna 2008 14:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hainault: Chci Bílkovi zamotat hlavu

Andrew Hainault si na zimní kemp nestěžuje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrew Hainault si na zimní kemp nestěžuje. | foto: ČTK

ŠPINDLERŮV MLÝN Už čtvrtým dnem polykají sparťané plné tréninkové doušky na soustředění v Krkonoších a společně s nimi nabírá formu i jejich nová posila z Kanady Andrew Hainault. Ani náznakem si však na tvrdou zátěž zimní přípravy nestěžuje. Špindlerův Mlýn je podle něho jedno z nejkrásnějších míst v Čechách.

„Zima mi nevadí, je tady nádherné prostředí,“ přiblížil Hainault své pocity po včerejším ranním výběhu celého týmu. „Jenom mě trochu bolí svaly, protože na takovou zátěž nejsem zvyklý. V Kanadě jsme sice běhali ve sněhu, ale ne tak intenzivně.“ Kanadského obránce, který od roku 2006 působí v Mostě, měla od jara původně získat Slavia, ale nakonec ho na půlroční hostování přilákal úřadující mistr.

Na sever Čech naopak putoval další Kanaďan Dave Simpson. „Sparta se s vedením Mostu asi domluvila dřív. O hostování jsem se sám dozvěděl až z internetu, když jsem byl doma na dovolené,“ potvrdil Hainault.

Teď se chce v letenském týmu trvale prosadit a po skončení sezony by s ním rád podepsal dlouhodobou smlouvu.

„Po dvou letech v Mostě jsem rád, že se mi podařilo dostat se na vyšší úroveň a do kvalitnějšího týmu,“ uvedl jednadvacetiletý hráč. „Teď budu dělat vše pro to, abych trenérovi co nejvíce zamotal hlavu s výběrem obránců do základní sestavy.“

„Česky už trochu umím“
Mezi novými spoluhráči našel Hainault rychle nové kamarády. „Navíc s Holendou a Jeslínkem se znám už z Mostu,“ řekl a pokoj na soustředění sdílí s Radoslavem Zábavníkem. „Umím už také trochu česky, tak se s klukama bavím napůl anglicky a napůl česky. Francouzsky si popovídám se Sylvestrem.“ Za dva roky se Kanaďan naučil dost fotbalových termínů, aby porozuměl i pokynům trenéra Bílka. „Na hřišti bych se měl dorozumět i se spoluhráči, ale stále se ještě musím pilně učit. Čeština je velice náročný jazyk,“ povídá s úsměvem.

A jestli se mu stýská po krásné kanadské přírodě a rodném Montrealu? „Ani tolik ne. V Čechách se mnou žije má kanadská přítelkyně a život v Praze se nám líbí. Je to velké a zajímavé město,“ vypráví Hainault. Úspěch ve Spartě je pro něho důležitý i z hlediska jeho působení v kanadské fotbalové reprezentaci, kde má zatím na kontě devět startů. „V národním týmu je velká konkurence. Jsou tam hráči z německé či španělské ligy. Kdybych ovšem pravidelně hrával ve Spartě, určitě bych mohl častěji nastupovat i za reprezentaci,“ dodal odhodlaně.