4. dubna 2008 16:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hamilton v Bahrajnu havaroval (video)

Hamilton vystupuje ze zdevastovaného monopostu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hamilton vystupuje ze zdevastovaného monopostu. | foto: ČTK

MANÁMA Havárií skončil pro vedoucího jezdce mistrovství světa formule 1 Lewise Hamiltona dnešní trénink na Velkou cenu Bahrajnu. Devět minut před skončením druhé části tréninkových jízd britský pilot vylétl z trati v sedmé zatáčce a narazil se svým mclarem do bariéry z pneumatik.

Vůz poničil tak, že ho z okruhu musel odklidit jeřáb. Hamilton, jenž vede seriál po dvou závodech o tři body před mistrem světa
Kimim Räikkönenem, vystoupil z monopostu nezraněn. Ještě před svou nehodou stihl třiadvacetiletý Brit zajet čtvrtý čas.

Hamiltonova havárie

Tréninky ovládly vozy Ferrari. Brazilec Felipe Massa dal najevo své
odhodlání rychle napravit nevydařený vstup do mistrovství světa a vyhrál dnešní trénink před kolegou z italské stáje Räikkönenem. Massa, jenž loni na okruhu Sáchir vyhrál kvalifikaci, v úvodních dvou závodech letošní sezony nedojel.

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz