Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Hamilton vyjede v Maďarsku letos potřetí z pole position

17:46
MOGYORÓD - Kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1 vyhrál Brit Lewis Hamilton a zajistil si třetí pole position v sezoně. Mistr světa z roku 2008 ze stáje McLaren dnes zvítězil jednoznačně o čtyři desetiny před Francouzem Romainem Grosjeanem z Lotusu.

Lewis Hamilton na McLarenu foto: ČTK

Třetí skončil úřadující dvojnásobný šampion Němec Sebastian Vettel, kterému unikla první řada na startu nedělního závodu o pět setin sekundy.

Výsledky kvalifikace

1. Hamilton (Brit./McLaren) 1:20,953, 2. Grosjean (Fr./Lotus) 1:21,366, 3. Vettel (Něm./Red Bull) 1:21,416, 4. Button (Brit./McLaren) 1:21,583, 5. Räikkönen (Fin./Lotus) 1:21,730, 6. Alonso (Šp./Ferrari) 1:21,844, 7. Massa (Braz./Ferrari) 1:21,900, 8. Maldonado (Ven./Williams) 1:21,939, 9. Senna (Braz./Williams) 1:22,343, 10. Hülkenberg (Něm./Force India) 1:22,847.

Ze čtvrté pozice vedle Vettela bude startovat Brit Jenson Button z McLarenu, jenž obhajuje na Hungaroringu loňské vítězství. Až s třetí řadou se musel spokojit lídr šampionátu Španěl Fernando Alonso z Ferrari, který ovládl předchozí závod v Silverstonu a má v čele náskok 34 bodů.

Hamilton bude útočit na druhý letošní triumf, po červnovém úspěchu v Kanadě bodoval ve třech závodech jen osmou příčkou v Británii. "Je to skvělé, že se konečně vyplácí naše práce a povedlo se mi dostat auto tam, kam jsem chtěl," uvedl britský jezdec, jenž vyhrál maďarskou Grand Prix v letech 2007 a 2009.

"Netvrdím, že jsme v klidu. Víme, že nás čeká ještě hodně práce, která nám tímhle víkendem začíná," řekl Hamilton. V průběžném pořadí MS je pátý.

"Lewis by dneska nedostižný. Startovat z třetího místa není špatné, budu na čisté straně trati," prohlásil Vettel. "Rychlost nám nechybí, ale musíme to vybalancovat. Klíčové je, aby všechno správně fungovalo," dodal třetí muž celkové klasifikace.