26. března 2010 16:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hamilton závodil v ulicích. Přišel o luxusní Mercedes

Lewis Hamilton | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lewis Hamilton | foto: ČTK

MELBOURNE Předloňského mistra světa formule 1 Lewise Hamiltona neopustily závodnické choutky ani po dnešním tréninku na Velkou cenu Austrálie, v němž zajel nejrychlejší čas.

Při odjezdu z areálu Albert Parku vypálil pilot McLarenu ve svém mercedesu tak rychle, až kola kvílela, a policie jeho cestu záhy ukončila.

Pětadvacetiletému jezdci zabavila do pondělí luxusní Mercedes a podle agentury AP bude Hamilton obviněn z nevhodného způsobu jízdy.

Vítěz australské Grand Prix z roku 2008 se za své chování omluvil. "Jel jsem příliš bujaře, byla to hloupost," uvedl Hamilton, který přišel kvůli dopravnímu přestupu o auto už podruhé. Před třemi lety mu zabavili auto ve Francii, když jel příliš rychle.

"Zasloužilo by se ovšem dodat, že Lewise celý incident mrzel a s policií pokorně spolupracoval," řekl k tomu tiskový mluvčí stáje McLaren a dál se nechtěl vyjadřovat. 

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz