Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej

Hašek pustil čtyři góly z deseti střel

8:38
New York - Po týdenní pauze se vrátil do branky Detroitu Dominik Hašek, ale utkání v Columbusu se mu nevydařilo. Třiačtyřicetiletý český gólman inkasoval čtyřikrát z deseti střel a po necelých 26 minutách ho vystřídal Chris Osgood. Ten už sice branku nedostal, ale Red Wings přesto prohráli 3:4.

Dominik Hašek je z formy foto: ROBERT LABERGE AFP

Český útočník Petr Sýkora prožil v nedělním utkání NHL nejproduktivnější večer letošní sezony, když čtyřmi body pomohl Pittsburghu k vysoké výhře 7:1 nad Philadelphií.

Jednatřicetiletý rodák z Plzně zaznamenal dva góly a dvě asistence stejně jako Rus Jevgenij Malkin; společně nahradili zraněnou hvězdu Sidneyho Crosbyho.

Všichni čeští hráči Floridy se podíleli na domácím vítězství Panthers 3:1 s Atlantou. Brankář Tomáš Vokoun zlikvidoval 29 střel soupeře, Radek Dvořák ve třetí minutě za asistence Kamila Krepse otevřel skóre utkání, které pro změnu Rostislav Olesz v úvodu třetí části uzavřel. Florida s jejich přispěním zvítězila v sedmém utkání za sebou, čímž vyrovnala klubový rekord a snížila ztrátu na poslední postupové místo na rozdíl dvou bodů.

Statistiky nedělních zápasů:
Pittsburgh - Philadelphia 7:1 (2:0, 3:1, 2:0) Branky: 5. a 35. Malkin (na obě Sýkora), 9. a 49. Sýkora, 25. Kennedy, 36. Marián Hossa, 56. Gill - 33. Knuble. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.132.

Washington - Boston 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0) Branky: 19. Fjodorov, rozhodující nájezd Sjomin - 31. Kobasew. Střely na branku: 33:40. Diváci: 18.277.

Carolina - Ottawa 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 11., 43. a 58. Corvo, 7. Eaves (F. Kaberle), 26. Walker - 4. Heatley. Střely na branku: 32:17. Diváci: 18.680.

Chicago - Calgary 2:4 (1:1, 0:3, 1:0) Branky: 11. Toews, 45. Lang - 2. Aucoin, 22. Iginla, 25. Huselius, 34. Phaneuf. Střely na branku: 36:27. Diváci: 20.717.

Columbus - Detroit 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Branky: 4. a 8. Malhotra, 27. Tollefsen, 32. Žerděv - 36. a 58. Franzén, 30. Kopecký. Dominik Hašek odchytal v brance Detroitu 25 minut, dostal čtyři góly a úspěšnost
zákroků měl 60 procent. Střely na branku: 17:46. Diváci: 18.188.

Florida - Atlanta 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) Branky: 3. Dvořák (Kreps), 14. O. Jokinen, 41. Olesz - 21.
Kovalčuk. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, obdržel jednu branku z 30 střel, úspěšnost zásahů měl 96,7%. Střely na branku: 25:30. Diváci: 15.704.

San Jose - Edmonton 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0) Branky: 18. Marleau - 35. Hemský, rozhodující nájezd Pisani. Střely na branku: 49:23. Diváci: 17.496

10 nejčastějších podvodů na internetu: Dokážete ochránit sebe i svou rodinu?

V digitální éře, kde technologie proniká do všech aspektů našich životů, se také zvyšuje riziko podvodů. Od falešných e-mailů a inzerátů až po...