Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hašek se chce vrátit k trénování

Sport

  13:30
PRAHA - Devět měsíců se rval o post předsedy ČMFS, díky zákulisní dohodě dua Mokrý - Košťál neúspěšně. Po týdnu, kdy vstřebával volební porážku, Ivan Hašek oznámil, že se chce vrátit k trénování.

Ivan Hašek foto: Jan Zátorský, Lidové noviny

„Jednal jsem s několika kluby ze zahraničí, žádnou nabídku jsem ale nepřijal,“ prohlásil Hašek na včerejší tiskové konferenci, kde dodatečně poděkoval lidem, kteří jej podporovali ve volebním boji.

Kam tedy povedou jeho další trenérské kroky? „To je choulostivé, nerad bych byl konkrétní. Jen napovím - potřebuji zlepšit angličtinu,“ poodhalil Hašek, že jeho příští štace bude zřejmě v anglicky mluvící zemi.

Než ale přijme nějakou nabídku, chce se ve staronové branži rozkoukat. „Během předvolebního období jsem z toho trochu vypadl. Proto chci absolvovat stáže v zahraničních klubech a sledovat sousední ligové soutěže,“ prozradil Hašek.

Porozhlédnout se hodlá i na domácí scéně. „Chystám se na Spartu, chci poznat její tréninkový proces,“ dodal. Neúspěšný devítiměsíční boj o šéfa fotbalového svazu hodnotí kladně. „Za ztrátu času to rozhodně nepovažuju. Získal jsem spoustu poznatků, poznal lidi, kteří fotbalu přinášejí velkou oběť,“ uvedl Hašek, který těsný výsledek voleb považuje za naději do budoucna.

„Hlavní smysl mé účasti ve volbách byl návrat prestiže českému fotbalu. Teď už vím, že si to přeje polovina delegátů a fotbalového národa. Je skvělé, že jsme tuto naději probudili, věřím, že je to řeka, kterou pár kamenů nezastaví.“

Zároveň však varoval před arogancí moci. „Může to vést až k ublížení těm, co stáli na mé straně,“ obává se Hašek.

S odstupem času prozradil, jaký první krok by podnikl v případě volebního vítězství.

„Změnu na postu předsedy disciplinární komise. Pan Károlyi nepochopitelně drží ochrannou ruku nad těmi, kteří se zapletli do korupčního skandálu.“

Haškova kritika vyprovokovala Alexandra Károlyiho k bleskurychlé reakci: „Hodnocení mé práce ze strany pana Haška je stejně erudované, jako kdybych já na své tiskové konferenci hodnotil jeho trenérskou činnost. Obojí je prostoduché a zavádějící.“

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!