4. listopadu 2011 14:20 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hašek se nenudí, závodí v lamborghini

Hašek v Lamborghini | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hašek v Lamborghini | foto: www.bpa.cz

BARCELONA/PRAHA Dominik Hašek po sezoně strávené v KHL odložil lapačku. Rozhodně se ale nenudí. Už má za sebou třeba lyžování na ledovcích v rakouských Alpách se Šárkou Záhrobskou, cyklistickou tůro po Albánii nebo profesionální závody na okruhu v Barceloně ve voze značky Lamborghini.

Haškovým cílem je ovšem stále návrat do hokejové branky, i v sedmačtyřiceti letech, které oslaví v lednu. "Je pro mě důležité dělat jiné sporty. Pořád myslím na hokej. Chci být připraven," uvedl pro oficiální web NHL.

Poslední Haškovou aktivitou byl o víkendu automobilový závod podniku seriálu Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Bývalý brankář se do týmu Gravity-Charouz Racing dostal jako vítěz soutěže sázkové kanceláře Interwetten „Staň se závodním jezdcem“. 

Hašek před závodem byl předtím dvakrát na testech na mosteckém okruhu, navíc obden chodil na závodní trenažér. Musel také splnit podmínky Mezinárodní okruhové licence skupiny B. "Simulátor je výborná věc. Naučil jsem se na něm barcelonský okruh, ale reálné řízení vozu to nedokáže nahradit. Testoval jsem vůz v Mostě a nikdy nic podobně úžasného jsem neřídil," řekl Hašek v tiskové zprávě agentury BPA.

Dominik Hašek.

Hašek se ještě s brankářskou výstrojí nerozloučil. Chystá návrat.

Samotný závod jel ve dvojici s profesionálkou Carmen Jorda. Ve dvou startech obsadili jedenácté a dvanácté místo z patnácti účastníků. V tom druhém Hašek pomýšlel na vyšší mety. Dvě kola před cílem byl na osmém místě, jenže pak ho protivník vytlačil z dráhy. I tak byli klasifikováni. "Byl to pro mě velký zážitek. Nejen závodění, ale celková atmosféra celého víkendu. Zpočátku jsem byl nervózní, ale pak jsem si zvykl a naopak se cítil jistěji," sdělil po závodě.

Nováček Hašek za ostatními až tolik nezaostával. I tak ale na nejlepší časy ztrácel přibližně 10-13 vteřin na kolo. "Vzhledem k jeho minimálním zkušenostem, byl jeho výkon slušný. Během závodních jízd se nedopustil žádné větší chyby, což je cílem každého nováčka," ohodnotil svého stájového kolegu Jakub Knoll, jenž v Barceloně ovšem nestartoval.

Lamborghini s 570 koňmi pod kapotou

Auto, ve kterém Hašek závodil, je Lamborghini Gallardo LP 560-4, které je výrazně odlehčeno proti sériové výrobě, vybavené navíc ochranným rámem. Pod kapotou čítá 570 koní a maximální rychlost je přes 300 kilometrů v hodině. Motor ale speciálně upraven není. 

Závodem ve Španělsku ale letošní sezony závodů skončila. Podle svého okolí, se ale přípravě na Barcelonu věnoval hodně intenzivně. Je tak možné, že olympijského vítěze a dvojnásobného šampiona NHL uvidíme v kokpitu i v příštím roce.

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.