Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Havlát zářil v utkání s Tampou

9:50
NEW YORK - Také díky dvěma gólům a jedné asistenci Martina Havláta zvítězili hokejisté Ottawy ve třetím utkání prvního kola play off NHL na ledě Tampy Bay 8:4. Senátoři se tak ujali vedení v sérii 2:1 na zápasy. Českého útočníka navíc vyhlásili hvězdou utkání.

Martin Havlát se raduje z gólu v síti Tampy. foto: ČTK

Ottawa rychle zapomněla na porážku 3:4 v minulém duelu a už po třinácti minutách hry vedla 3:0. "Řekli jsme si, že musíme víc bojovat a prát se o každý kousek ledu," popsal recept na vítězství slovenský obránce Zdeno Chára, jenž v utkání vstřelil gól a na další přihrál, stejně jako v dresu poražených český bek Pavel Kubina.

Tampa sice vyhrála na střely 39:31, ale už po dvou třetinách prohrávala 1:5. "Hráli jsme nervózně a udělali chyby, které nás srazily na zem," litoval útočník domácího týmu Brad Richards. "Ale už je to za námi. Musíme rychle zapomenout a soustředit se na další zápas."

Úterní souboj byl od začátku pořádně tvrdý. Rozhodčí nakonec v utkání rozdali celkem 139 trestných minut, pět hráčů bylo vyloučeno za bitku a sedm obdrželo osobní desetiminutový trest.

Nejproduktivnější hráč základní části Joe Thornton už podruhé za sebou vyšel v play off bodově naprázdno, hokejisté San Jose si ale přesto připsali v sérii s Nashvillem druhé vítězství (4:1). Zodpovědnost na sebe vzal kapitán mužstva Patrick Marleau, který vstřelil dva góly.

Nečekané potíže má v sérii s Edmontonem nejlepší tým základní části Detroit. Red Wings v úterý podlehli Olejářům 3:4 v druhém prodloužení a prohrávají 1:2 na zápasy.