13. března 2008 12:22 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Havlátovi opět operují rameno

CHICAGO Šestadvacetileté hvězdě Chicago Blackhawks, Martinu Havlátovi, kterou provází časté zdravotní problémy, budou opět operovat rameno. Sezona pro něho definitivně skončila, protože si léčba vyžádá čtyř až šestiměsíční pauzu.

Havlát si obnovil zranění pravého ramena podruhé v sezoně 27. února proti Phoenixu. Prvně v ročníku si ho poranil v úvodním utkání sezony a vynechal pak 22 zápasů. Tehdy se po poradě s lékaři rozhodl, že operační zákrok nepodstoupí.

Se stejným ramenem musel Havlát pod nůž už na konci roku 2005 a tehdy ještě při působení v Ottawě odehrál jen 18 utkání v sezoně.

Zranění pronásledují rodáka z Mladé Boleslavi i po předloňském příchodu do Chicaga, kde má roční příjem šest milionů dolarů. V této sezoně odehrál jen 35 z 71 utkání Blackhawks, protože jej navíc na přelomu prosince a ledna vyřadilo zranění třísel.

Na kontě má 27 bodů za deset branek a 17 asistencí. V předešlé sezoně nastoupil především kvůli těžkému výronu v kotníku jen v 56 utkáních a zaznamenal 57 bodů za 25 tref a 32 přihrávek.

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
58:28
Finové skáčou do střel, Kanaďané je bombardují, ale nedokáží si s touto obranou poradit.
58:05
Finové málem vyhodili puk, Severson ho zastavil.
57:54
Mantha bombou minul branku.