Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jícha je podle fanoušků nejlepším házenkářem světa

Sport

  14:54
PRAHA - Český reprezentant Filip Jícha vyhrál anketu internetového serveru Handball Planet o nejlepšího házenkáře světa. Opora bundesligového Kielu obdržela od fanoušků 4196 hlasů a jasně porazila druhého Dána Mikkela Hansena z Paris St. Germain, pro kterého hlasovalo 2487 příznivců. Do ankety se zapojilo přes 13 tisíc fanoušků.

Filip Jícha. foto: ČTK

Oba jsou také v nominaci ankety na nejlepšího světového házenkáře podle mezinárodní federace IHF, kterou již vyhráli. Hansen za uplynulý rok a Jícha před ním. Spolu s nimi se o cenu ucházejí ještě Švéd Kim Andersson z dánského Koldingu a Francouz Daniel Narcisse, Jíchův spoluhráč z Kielu.

"Je to velmi milé a potěšující. A zároveň je to svým způsobem hodně zavazující do budoucna. Všichni fanoušci, kteří mi dali hlas, ode mě dál budou chtít vidět výkony, jimiž jsem si jejich důvěru vysloužil," uvedl na svém webu třicetiletý Jícha. V letošním roce s Kielem vyhrál Ligu mistrů, bundesligu a také Německý pohár. Pocit z výsledků má velmi dobrý. "Samozřejmě, bylo tam mnoho zápasů, které bych uměl odehrát i lépe, ale celkově mě letos házená naplňovala," hodnotil.

Zda může uspět i v prestižnější anketě mezi odborníky, netuší, protože na rozdíl od svých rivalů nemá výsledky s reprezentací. "Na Euru jsme vypadli v základní skupině, nebyli jsme na olympiádě a budeme chybět na mistrovství světa. Ostatní nominovaní všude hrají o medaile. Ale pro mě je obrovský úspěch už to, že jsem znovu mezi nejlepšími pěti na světě," dodal Jícha.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!