Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

Hejduk se konečně trefil

9:43
New York - Český útočník Milan Hejduk ukonči gólový půst a jeho trefa zahránila Coloradu zápas. Vůbec první střelecký v NHL zásah David Krejčí.

Milan Hejduk foto: Jeff McIntosh ČTK

Český hokejista David Krejčí vstřelil první gól v NHL, kterým pomohl k vítězství Bostonu 4:0 nad Ottawou.

Jedenadvacetiletý útočník Bruins na svou premiérovou trefu čekal 42 zápasů a jeho branka znamenala v 18. minutě zvýšení vedení Bostonu na 2:0. U prvního gólu Bruins si připsal
asistenci Vladimír Sobotka.

Klíčovou roli sehrál při vítězství Colorada 3:2 po prodloužení na ledě divizního rivala
Calgary český útočník Milan Hejduk, jenž prolomil sérii sedmi zápasů bez bodu. Rodák z
Ústí nad Labem nejdříve v 54. minutě gólem v přesilovce vynutil pro Avalanche
prodloužení, ve kterém si následně připsal asistenci na vítězném zásahu Paula Stastného.

Hokejisté Pittsburghu dokázali s přispěním dvou asistencí Petra Sýkory zvítězit 4:2 na
ledě New Yorku Islanders. Hvězdou týmu, který před uzávěrkou přestupů získal slovenského
útočníka Mariána Hossu, byl brankář Ty Conklin, který v utkání zlikvidoval 50 střel
Islanders.

Statistiky úterních zápasů:
NY Islanders - Pittsburgh 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 31. Nielsen, 59. Fedotěnko (Vašíček) - 11. Malkin (Sýkora), 18. Taffe, 53. J. Staal (Sýkora), 57. James. Střely na branku: 52:21. Diváci: 11.258.

Washington - Minnesota 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 3. a 39. Laich (na obě Fleischmann), 11. S. Morrisonn, 36. Fehr - 34. Radivojevič. Střely na branku: 26:35. Diváci: 17.391.

Carolina - New Jersey 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 26. a 62. Samsonov - 22. Gionta. Střely na branku: 36:24. Diváci: 15.466.

Boston - Ottawa 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 23. a 59. Chára, 6. S. Thornton (Sobotka), 18. Krejčí. Střely na branku: 29:22. Diváci: 13.451.

Montreal - Atlanta 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Branky: 43. a 45. Higgins, 13. Lapierre, 49. Markov, 50. S. Kosticyn - 23. Kovalčuk. Střely na branku: 33:27. Diváci: 21.273.

St.Louis - Dallas 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 2. Tkachuk - 43. a 50. Eriksson, 48. Lehtinen. Střely na branku: 28:21. Diváci: 19.150.

Calgary - Colorado 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 16. Boyd, 33. Regehr - 5. Smyth, 54. Hejduk, 64. Stastny (Hejduk). Střely na branku: 29:34. Diváci: 19.289.

Edmonton - Detroit 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 2:3 - 0:0)
Branky: 23. Gilbert, 42. Sanderson, 60. Pisani, rozhodující nájezd Nilsson - 46. Ericsson, 53. Dacjuk, 58. Filppula. Střely na branku: 29:43. Diváci: 16. 839.

Večerní parťák na koupací rituál: Vyhrajte balíček od sebamed Baby

Přebalit, vykoupat, umýt hlavu, pořádně promazat celé tělíčko... Skvělým parťákem pro takový večerní rituál je sebamed Baby. Sháníte-li jednoho...