Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Hilgertová i deblkanoe prošly do semifinále

Sport

  12:41
PEKING - Kajakářka Štěpánka Hilgertová i deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem postoupili na olympijských hrách do čtvrtečního semifinále. Dvojnásobná olympijská šampionka obsadila v součtu dnešních dvou kvalifikačních jízd třetí místo, obhájci bronzových medailí z Atén prošli dál čtvrtým časem.

Štěpánka bojuje s pekingskou vodou. foto: ČTK


Hilgertová zvládla dvě čisté jízdy, po té první byla ještě šestá. Ve druhé si postup pojistila zlepšením zhruba o pět sekund a jen těsně druhým nejlepším časem po vítězce kvalifikace Slovence Eleně Kaliské, olympijské šampionce z Atén. Mezi obě soupeřky se vešla ještě Číňanka Li Ťing-ťing.


Nejrychlejšího času dne dosáhla v prvním kole nečekaně Ruska Alexandra Perovová, ve druhém ale minula branku a s padesátisekundovou penalizací se mezi patnáct semifinalistek nevešla.

Mezi deblkanoisty byli nejrychlejší slovenští šampioni ze Sydney a Atén Pavol a Peter Hochschornerové. Volf se Štěpánkem předvedli absolutně nejrychlejší jízdu ze všech v prvním kole, ale těsně za slovenské bratry se propadli kvůli dotyku branky. V druhém kole přidali čeští mistři světa z předloňského roku další dva "šťouchy" a dostali se před ně ještě Francouzi a Číňané. Z dvanácti lodí na startu nepostoupily do semifinále jen dvě.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!