19. dubna 2008 17:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hilgertová si vybojovala pátou olympiádu

Štěpánka to dokázala.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Štěpánka to dokázala. | foto: ČTK

PRAHA Kajakářka Štěpánka Hilgertová, kanoista Stanislav Ježek a deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek pojedou na olympijské hry do Pekingu. Jistotu nominace mají už po dnešním třetím ze čtyř závodů v Praze v Troji. Dramatická situace, jíž rozhodne až závěrečné nedělní klání, nastala mezi kajakáři, kde šanci kvalifikovat se do Pekingu mají ještě čtyři lodě.

Hilgertová pojede na své páté olympijské hry a pomohlo jí k tomu po dvou vítězstvích minulý víkend ve Veltrusech dnešní druhé místo. Jistotu má díky bonusovému bodu, který si připíše do celkového pořadí za třetí místo na loňském MS v Brazílii. Vítězná Irena Pavelková tudíž i v případě svého nedělního triumfu boj o olympiádu právě o tento bod prohraje. O zbylé dvě místa do reprezentace svede boj s Marií Řihoškovou a Kateřinou Kudějovou.

Ježek a Volf se Štěpánkem ukázali, že v letošní sezoně jezdí ve skvělé formě a vyhráli všechny dosavadní tři nominační závody. Za Ježkem se do českého týmu zřejmě dostanou dnes druhý Jan Mašek a třetí Tomáš Indruch. Teoretickou šanci při výpadku soupeřů a svém úspěchu má také Vítězslav Gebas. Již jisté místo v reprezentaci mají třikrát druzí Marek Jiras a Tomáš Máder, o třetí pozici se v neděli pobijí Václav Hradílek se Štěpánem Sehnalem a Ladislav Vlček s Martinem Hammerem.

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Česko - Švýcarsko
4 : 2
33:42
Vyloučen hráč Josi(Švýcarsko),2 min. za hrubost
33:32
Gudas vyhodil puk přes všechny čáry.
33:21
Vyloučen hráč Faksa(Česko),2 min. za hru vysokou holí