Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hilgertové se zahájení líbilo

Sport

  18:25
PEKING - Navzdory potížím s ramenem si dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová nenechala ujít roli vlajkonošky české výpravy na dnešním slavnostním zahájení her v Pekingu.

Česká výprava. foto: ČTK


Líbilo se jí, že ceremoniál měl hladký průběh a atmosféra byla výborná. "Zážitek to skutečně byl. Do té doby, než jsme nastupovali, tak to měli připravené moc dobře, nebyly žádné dramatické prostoje," pochvalovala si organizaci Hilgertová. "Skutečně to stálo za to vydržet, a to kolečko si užít," uvedla čtyřicetiletá kajakářka, která při nástupu vedla zhruba 70 českých sportovců.


Čtyřhodinový ceremoniál ji prý ani příliš neunavil. "Jen jsem se trochu bála toho, že tam na té ploše budeme muset hodně dlouho trčet," řekla Hilgertová. Na stadionu bylo extrémní teplo výrazně přes 30 stupňů Celsia, třebaže už se blížila půlnoc. "Koupali jsme se tam ve vlastním potu," uvedla slalomářka, kterou boj o olympijskou medaili čeká ve čtvrtek 14. srpna.

Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...