Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Hlavní je, že jsme se dotáhli na čelo, chválil si Holenda

Sport

  20:51
PRAHA - Škoda, že ligový podzim končí. To si musí říkat útočník Sparty Jan Holenda. V posledních třech ligových utkáních pokaždé skóroval, střelecky se mu dařilo i na Strahově proti Bohemians 1905.

Autor prvního gólu Jan Holenda bojuje o míč. foto: ČTK

 

 Především jeho zásluhou fotbalisté Sparty neprohráli jako jediný tým z hlavního města na podzim ani jedno pražské derby. Ale hlavně se bodově dotáhli před zimní přestávkou na vedoucí Teplice. "To je pro nás asi nejdůležitější," řekl Holenda.

Minutu před vaší trefou jste nejdřív rozchytal hasiče, který stál vedle branky. Věřil jste, že přesnou mušku najdete tak rychle?

Musíme pokaždé věřit, že vyhrajeme. To, že jsme dali první gól bylo rozhodující a potom už jsme drželi zápas pod kontrolou.

Jak vás mrzí časté ztráty? Osm z vašich šestnácti zápasů skončilo nerozhodně.

Musí nás pochopitelně mrzet, jak jsme ty remizové zápasy odehráli. Důležité však je, že jsme na tom bodově stejně jako Teplice.

Vaši fanoušci skandovali na konci zápasu: Mistři, mistři... Myslíte po podzimu na titul?

Doufám, že v takových výkonech budeme pokračovat i dál.

A ty mistrovské ambice?

Sparta má pochopitelně ty nejvyšší cíle.

Váš program pokračuje až do poloviny prosince. Jak vyplníte čekání na dva zápasy v Evropské lize?

Věřím, že trenéři něco vymyslí, aby nás to při tréninku bavilo a nemysleli jsme na dovolenou. Ty zápasy jsou pro nás hodně důležité.

Autor:

Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA
Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA

Otestujte s námi tři velikosti plenkových kalhotek Pampers Pants. A vyhněte se tak dalším "kakamitám" díky speciální zadní kapse a 360stupňovému...