8. listopadu 2007 11:24 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Hokejová nuda

Euro Cup Ice Hockey Tour v Sazka Aréně v dubnu 2007. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Euro Cup Ice Hockey Tour v Sazka Aréně v dubnu 2007. | foto: Michal ČižekAFP

PRAHA Kouč hokejové reprezentace předstírá, že turnaje Euro Hockey Tour jsou opravdu důležité. Hráči předstírají, že věří, že jim jejich výkony na Karjala Cupu a na dalších turnajích skutečně pomohou k nominaci na mistrovství světa.

Jen fanoušci nemusejí nic předstírat. Drtivé většině z nich jsou podniky Euro Hockey Tour ukradené. Jistě, řada z nich sice tuší, že Češi dnes hrají první zápas Karjala Cupu s Finskem, ale koho z nich to zajímá? Vždyť hokejisty, kteří nyní reprezentují, znají z extraligy. A jen mizivé procento z nich má reálnou šanci probojovat se do nominace na šampionát, kde budou stejně hrát prim hráči z NHL.

Tak se to opakuje rok co rok. Reprezentační kouč musí během sezony vykazovat nějakou činnost a hráči se mu buď omluví, nebo si přijedou zahrát. Nic víc. Hokeje je zkrátka moc. Každý rok mistrovství světa, třikrát týdně extraliga... Je to vlastně taková hra. Jak dlouho ji fanoušek vydrží?

Najdete na Lidovky.cz