26. prosince 2012 13:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Holky se o mě po operaci staraly, říká o dvojici H+H vyplétač raket

Tenistky Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Hradecká obsadily šesté místo v anketě Sportovec roku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tenistky Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Hradecká obsadily šesté místo v anketě Sportovec roku | foto: ČTK

PRAHA Stará se také o rakety nejlepšímu českému deblovému páru. Před fedcupovým semifinále s Itálii pracoval dokonce i s ortézou na noze po operaci achilovky. "Holky se o mě staraly. Jsou to pohodářky," říká Richard Šodek o tenistkách Lucii Hradecké a Andree Hlaváčkové, stříbrných medailistkách z olympiády v Londýně.

Jak moc si obě potrpí na rakety?
Nejsou náročné, co se týče rámů a úprav. Do raket jsem jim ani pořádně nezasahoval.

Lucie Hradecká drží raketu pořád nahoře stejnou stranou a podle toho musí mít nakresleno sponzorské logo. Nakreslil jste jí ho někdy naopak?
Jednou, tak před šesti lety. Od té doby si z ní docela často dělám legraci: Lucko, máš to namalované špatně, říkám. A ona se pokaždé nechá rozhodit: Ježíšmarjá, to snad ne. Takové pošťuchování.

Kolik času s nimi trávíte rozmluvami o výpletech a raketách?
Zkraje fedcupového týdne si vždycky rakety otestují na kila, na jaká jsou zvyklé. I když někdy zapomenou a přijdou s otázkou: Kolik jsem pletla minule? Pak hodně záleží na prostředí, kde se hraje. Pokud venku, mění se věci častěji.

Znáte už dokonale jejich nároky?
Já mám hlavně všechno zapsané. V mobilu. Už asi dva roky si do něj ukládám všechny údaje o pletení.

Využívají je hráči? Má pro ně smysl vrátit se do minulosti?
Nijak zvlášť ani ne. V tomto směru se všechno rychle vyvíjí.

Která z dvojice pečuje o rakety víc? Hlaváčková je pověstná smyslem pro pořádek.
Jsou na tom přibližně stejně. Nemají rády, když mají křivě struny. Člověk musí dávat pozor, aby to "psalo" - aby vše bylo urovnané, uzlíky perfektní. Na výplety jsou léta zvyklé, obě používají umělé struny. Andrejce jsem nabízel, že by mohla vyzkoušet změnu, ale zatím se jí do toho nechce.

Martina Kučerová, mih

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!