Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hraji jen pro peníze, tenis z celého srdce nenávidím, tvrdí talentovaný rebel Bublik

Sport

  13:22
Praha - Dvaadvacetiletý vytáhlý Rus Alexander Bublik, který reprezentuje Kazachstán, doslova šokoval tenisové obecenstvo na turnaji v Marseille. Do titulků světových medií se totiž dostala jeho slova, která pronesl po během utkání na pobřeží Středozemního moře.

Wimbledon 2017:: Kazach Alexander Bublik v prohraném souboji 1. kola s domácím Andym Murraym. foto: ČTK/AP

„Tenis nenávidím z celého srdce,“ uvedl svou promluvu. „Abych byl upřímný, nevidím nic pozitivního na tom být tenisovým hráčem. Hraju jen pro peníze. Kdyby nebyly, okamžitě bych přestal. Ještě jsem nevydělal dost, v opačném případě už bych byl v důchodu,“ dodal Bublik, který atakuje elitní padesátku žebříčku ATP.

V Marseille přešel vytáhlý tenista přes zvučná jména. Postupně vyřadil Maďara Fucsovicse, domácího Pairea i Kanaďana Shapovalova. Místo radosti však neskrýval nespokojenost se životem profesionálního tenisty.

Jeho antipatie ke hře gentlemanů ostatně dobře vykresluje i jedno z jeho sedmi tetování. Kostra s tenisovým míčkem v ruce přidává jeho tvrzením na hodnotě. „Připomíná mi, že musím tenhle sport každý den přetrpět,“ uvedl v jednom z dalších rozhovorů.

A že by snad žertoval? Ne. Nedávno se nechal slyšet, že u hraní tenis, pravděpodobně umře.

Přidal však i konkrétnější vysvětlení, proč nemá tenis v lásce. „Je to těžké hrát každý den, i když cítíte bolest všude po těle. I když se děje něco ve vašim osobním životě. To nikoho nezajímá,“ okomentoval své pocity.

„Dokonce když procházíte rozvodem, rozcházíte se s dívkou, pořád musíte hrát, a když prohrajete, každý se ptá, proč jste prohráli. To je ta část tenisu, kterou opravdu nenávidím,“ dodal Bublik, jenž díky tenisu vydělal přes 1,3 milionu dolarů.

I tolik se mu však jako oběti getlemanské hry zdá málo.

Autor: